Lukaku zapewnił Mourinho spokój na tydzień

Autor: Michał Nowacki | 02.09.2018 18:57 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United z wyjazdu do Burnley wrócił z kompletem punktów. Zadbał o to Romelu Lukaku, który strzelił dwa gole. „Czerwone Diabły” mogły wygrać wyżej, ale rzutu karnego na bramkę nie potrafił zamienić Paul Pogba.

W czwartej minucie Jesse Lingard próbował szczęścia, ale uderzył zbyt słabo, aby pokonać golkipera i bramkarz obronił strzał mierzony na prawy słupek. W 27. minucie Alexis Sánchez zagrał w pole karne, do piłki dopadł Romelu Lukaku i otworzył wynik spotkania.

W 36. minucie Lukaku mógł mieć dublet, jednak Joe Hart wykazał się doświadczeniem i obronił strzał Belga. W 44. minucie Romelu Lukaku wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

W 69. minucie Aaron Lennon złamał przepisy i arbiter Jonathan Moss wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł jak zwykle Paul Pogba. Francuz uderzył na lewy słupek. Niestety dla pomocnika, Joe Hart wyczuł jego zamiary i obronił strzał.

W 71. minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Marcus Rashford, który uderzył głową jednego z rywali. W 80. minucie Lukaku powinien mieć hat-tricka, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

Cztery minuty później gospodarze mogli zdobyć gola kontaktowego. Wówczas na bramkę uderzał Sam Vokes, lecz David De Gea był czujny na posterunku. W doliczonym czasie gry Matej Vydra próbował zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza, ale piłka przeszła zaledwie nad poprzeczką.

Burnley FC – Manchester United 0:2 (0:2) Lukaku 27', 44'