Lukaku zapewnił Mourinho spokój na tydzień

Autor: Michał Nowacki | 02.09.2018 18:57 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United z wyjazdu do Burnley wrócił z kompletem punktów. Zadbał o to Romelu Lukaku, który strzelił dwa gole. „Czerwone Diabły” mogły wygrać wyżej, ale rzutu karnego na bramkę nie potrafił zamienić Paul Pogba.

W czwartej minucie Jesse Lingard próbował szczęścia, ale uderzył zbyt słabo, aby pokonać golkipera i bramkarz obronił strzał mierzony na prawy słupek. W 27. minucie Alexis Sánchez zagrał w pole karne, do piłki dopadł Romelu Lukaku i otworzył wynik spotkania.

W 36. minucie Lukaku mógł mieć dublet, jednak Joe Hart wykazał się doświadczeniem i obronił strzał Belga. W 44. minucie Romelu Lukaku wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

W 69. minucie Aaron Lennon złamał przepisy i arbiter Jonathan Moss wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł jak zwykle Paul Pogba. Francuz uderzył na lewy słupek. Niestety dla pomocnika, Joe Hart wyczuł jego zamiary i obronił strzał.

W 71. minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Marcus Rashford, który uderzył głową jednego z rywali. W 80. minucie Lukaku powinien mieć hat-tricka, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

Cztery minuty później gospodarze mogli zdobyć gola kontaktowego. Wówczas na bramkę uderzał Sam Vokes, lecz David De Gea był czujny na posterunku. W doliczonym czasie gry Matej Vydra próbował zaskoczyć hiszpańskiego bramkarza, ale piłka przeszła zaledwie nad poprzeczką.

Burnley FC – Manchester United 0:2 (0:2) Lukaku 27', 44'

• Pole, pole. Łyse pole…

Śpiewali bracia Golec. Tyle że kolejne słowa tamtej piosenki to „Ale mam już plan”. Niestety, wiele wskazuje na to, że po trzech miesiącach pracy Jerzy Brzęczek nadal tego planu na reprezentację nie ma. I nie zanosi się, żeby to się prędko zmieniło.

• Derby Manchesteru dla „Obywateli”

Podopieczni Josepa Guardioli zdominowali rywali, nie pozostawiając złudzeń, kto bardziej zasłużył na wygraną.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu w jaki sposób świętować Dzień Niepodległości to zalecane jest, aby o 17:30 zasiąść głęboko w fotelu, zapiąć pasy i wystartować wraz z 177. derbami Manchesteru.

Cristiano Ronaldo nie krył rozczarowania po wczorajszej porażce Juventusu z Manchesterem United. Portugalczyk uważa, że Anglicy nie zasłużyli na zwycięstwo.