Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

Autor: Michał Nowacki | 11.09.2018 17:57 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.

Wcześniej Lionel Messi został ukarany 21-miesięczną karą i zapłacił grzywnę w wysokości 250 tysięcy euro. Następnie Cristiano Ronaldo dowiedział się, że grożą mu dwa lata za kratkami i musiał zapłacić 19 milionów euro. Podobne problemy w przeszłości mieli także José Mourinho, Luka Modrić, Javier Mascherano czy Ángel Di María.

Marcelo miał się stawić dzisiaj w sądzie, aby przyznać się do stawianych mu zarzutów. Chodzi o to, że Brazylijczyk w 2013 roku wpłacił ponad milion euro na urugwajskie konto, które nie dysponuje żadnymi zasobami ludzkimi i materialnymi. Lewy defensor podobnie postąpił w latach 2011-2012, gdy część wypłat z tytułu kontraktu z Realem Madryt trafiło na konto spółki zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii. 

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Marcelo, Finanse

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze