Pewna wygrana City; sporo pięknych parad Bettinellego

Autor: Michał Nowacki | 15.09.2018 17:51 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City po raz kolejny nie dał rywalom żadnych szans i pewnie u siebie wygrał. Tym razem z Etihad Stadium do domu ze łzami w oczach wracali zawodnicy stołecznego Fulham. Do przerwy gole strzelali Leroy Sane i David Silva.

Pierwszy gol padł już w drugiej minucie meczu. Fernandinho zagrał do Sane, który wpisał się na listę strzelców. W 15. minucie Raheem Sterling mógł podwyższyć prowadzenie, gdy okiwał rywala i uderzył na bramkę. Anglik jednak trafił w poprzeczkę.

Więcej precyzji pokazał David Silva, który w 21. minucie podwyższył na 2:0. Hiszpan przytomnie zachował się w polu karnym i doszedł do odbitej piłki. W 37. minucie Sane chciał zdobyć drugiego gola, uderzył w prawą część bramki, ale najwyższymi umiejętnościami bramkarskimi popisał się Marcus Bettinelli.

W doliczonym czasie gry City miało dwie świetne okazje, jedna z nich zakończyła się nawet bramką. Raheem Sterling uderzał z dalszej odległości i Bettinelli musiał znowu interweniować. Piłka wyszła na rzut rożny, zaś chwilę później Sane dopiął swego i zdobył drugą bramkę. Arbiter jednak dopatrzył się u Niemca pozycji spalonej i nie uznał gola.

Podopieczni Josepa Guardioli udowodnili, że przez 15 minut przerwy nie zapomnieli jak się gra w piłkę. Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Rahem Sterling i tym samym City udało się zdobyć gola w drugiej minucie pierwszej i drugiej połowy.

W 55. minucie Gabriel Jesus w polu karnym uderzał głową, ale Bettinelli stał na posterunku i sparował piłkę do boku, na rzut rożny. W 62. Brazylijczyk próbował ponownie, ale tym razem wysoko nad bramką. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a gospodarze zanotowali pewne zwycięstwo.

Manchester City – Fulham FC 3:0 (2:0) Sane 2', D. Silva 21', Sterling 47'