Po jednej bramce i jednym punkcie; Real traci punkty w Bilbao

Mateusz Deluga | 15.09.2018 22:38 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Real Madryt nie ustępuje kroku Barcelonie. „Los Blancos” mieli przed sobą kolejną przeszkodę do pokonania. Athletic Club był trudnym rywalem dla „Królewskich”, co zresztą zaprezentował.

Pierwsze minuty spotkania należały do „Królewskich”, którzy kontrolowali przebieg rywalizacji. Real Madryt postawił na atak pozycyjny, który miał zmusić piłkarzy Athleticu do błędu. Gospodarze mogli dzisiejszego wieczoru liczyć na swoich stoperów, którzy wywiązywali się ze swoich zadań w defensywie.

W 23. minucie do ataku rzucili się piłkarze z Bilbao. Iker Muniain przyjął piłkę i postanowił oddać strzał, który w fenomenalny sposób obronił Thibaut Courtois. Za tę interwencję Belg został nagrodzony brawami. Niespełna dziesięć minut później Athletic zdobył bramkę na 1:0. Skutecznością wykazał się Iker Muniain, który pokonał bramkarza „Los Blancos” strzałem z bliskiej odległości. W trafienie był zamieszany Iñaki Williams, który przeszkadzał obrońcom Realu w skutecznej interwencji.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W przerwie Julen Lopetegui dokonał zmiany. Na murawie pojawił się Casemiro, który zastąpił Ceballosa.

W 61. minucie Sergio Ramos był bliski zdobycia wyrównującej bramki. Obrońca „Królewskich” uderzył na bramkę gospodarzy, ale Unai Simón świetnie interweniował. Trzy minuty później padł długo wyczekiwany gol dla Realu Madryt. Gareth Bale posłał precyzyjne dośrodkowanie do Isco, który wyskoczył najwyżej i umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Simóna.

W 68. minucie niecelnie uderzył Karim Benzema. To nie był mecz Francuza, który w poprzedniej kolejce zdobył dwie bramki. W Bilbao nie potrafi znaleźć drogi do bramki Unaia Simóna. „Los Leones” wyraźnie przygaśli w końcówce spotkania. Więcej z gry mieli goście, którzy ciągle próbowali znaleźć sposób na ponowne umieszczenie piłki w siatce.

W  pierwszej minucie doliczonego czasu gry Markel Susaeta uderzył na bramkę Courtoisa, który nie miał problemu z obroną strzału. Tylko dwie bramki zobaczyliśmy dzisiaj na San Mamés. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, obie drużyny musiały zadowolić się punktem.

Athletic Club – Real Madryt 1:1 (1:0) Muniain 32’ – Isco 64’