Mistrzowie końcówek; Inter zgarnął pierwsze trzy punkty

Mateusz Deluga | 18.09.2018 20:47 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Inter Mediolan wraca do Ligi Mistrzów po 6-letniej przerwie. Podopieczni Luciano Spallettiego na Giuseppe Meazza podjęli zespół „Kogutów”. Dwie bramki zdobyte w końców spotkania sprawiły, że Inter udanie zainaugurował rozgrywki grupowe Champions League.

Pierwszy kwadrans spotkania tempem przypominał sparing. Oba zespoły postawiły na dłuższe posiadanie piłki. Na pierwsze nieśmiałe próby ataku musieliśmy poczekać do drugiego kwadransa. W 34. minucie Marcelo Brozović odebrał piłkę w środku boiska. Chorwat podbiegł z nią parę metrów, po czym uderzył mocno w kierunku bramki Vorma. Futbolówka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

W 42. minucie Serge Aurier próbował zaadresować futbolówkę do jednego ze swoich partnerów z ataku, jednak pierwszy do piłki doszedł Handanovič. Po upływie 45 minut sędzia zaprosił obie drużyny do szatni.

W 52. minucie do odbitej piłki w polu karnym Interu dobiegł Eriksen. Duńczyk uderzył piłkę, która sprawiła problem Samirowi Handanoviciowi. Futbolówka po interwencji Słoweńca wróciła do Christiana Eriksena, który efektownym lobem pokonał bramkarza „Nerazurrich”.Golkiper był bez szans!

Pięć minut później Ivan Perisić stanął przed szansą na zdobycie wyrównującej bramki, jednak piłka po jego strzale znalazła się w rękawicach Michaela Vorma. Eric Lamela w 68. minucie stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Argentyńczykowi zabrakło jednak skuteczności przed bramką Interu.

W 86. minucie Kwadwo Asamoah zauważył niepilnowanego Mauro Icardiego. Napastnik z Ameryki Południowej uderzył piłkę z woleja. Michael Vorm był bez szans. W doliczonym czasie gry w polu karnym Tottenhamu powstało zamieszania, na którym zyskali piłkarze Interu, którzy zdołali zdobyć zwycięską bramkę. De Vrij wrzucił piłkę w pole karne, a Vecino wepchnął ją głową do bramki.

Więcej bramek na Giuseppe Meazza nie padło. Spotkanie między zespołami nie zachwyciło, jednak dzięki determinacji trzy „oczka” zostały w Mediolanie.

Inter Mediolan – Tottenham Hotspur 2:1 (0:0) Icardi 86’, Vecino 90+2’ – Eriksen 52’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Inter Mediolan, Anglia, Włochy, Tottenham Hotspur, Samir Handanovic, Eriksen Christian, Mauro Icardi, Christian Eriksen, Harry Kane, Matías Vecino, Inter - Tottenham 2018-09-18