Komplet wyników środowych meczów 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Filip Sitek | 19.09.2018 23:30 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Zakończyły się mecze środowe Champions League. Niewątpliwie największą dziś sensację sprawił Olympique Lyon, który zdołał wygrać na wyjeździe z Manchesterem City.

Recenzja meczu SL Benfica – Bayern Monachium

Recenzja meczu Valencia CF – Juventus FC

Recenzja meczu BSC Young Boys – Manchester United

Recenzja meczu Real Madryt CF – AS Roma

Recenzja meczu Manchester City – Olympique Lyon

Pierwszym przeciwnikiem Ajaksu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów był zespół z Aten. Tym razem obyło się bez sensacji. Gospodarze tuż po przerwie zdołali objąć prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Po drodze gracze z Amsterdamu zdołali wbić gościom jeszcze 2 gole. Warto też dodać, że zespół z Grecji nie potrafił oddać w tym pojedynku ani jednego celnego strzału na bramkę rywala.

AFC Ajax – AEK FC 3:0 (0:0) Tagliafico 46', 90', van de Beek 77'

Pierwszym, historycznym starciem „Wieśniaków w Lidze Mistrzów był pojedynek z Szachtarem Donieck. Na pierwszy rzut oka spotkanie nie zapowiadało się emocjonująco. Było jednak odwrotnie. Otrzymaliśmy mecz na bardzo wysokim poziomie. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem zdołali wyrównać. Ostatecznie po bardzo ciekawym boju drużyny podzieliły się punktami.

FK Szachtar Donieck – TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (1:1) Ismaily 27', Maycon 81' – Grillitsch 6', Nordtveit 38'

Na sam start mistrz Czech zmierzył się z ekipą z Moskwy. Wbrew przewidywaniom oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie. Bohaterem mistrzów Czech w I połowie był niewątpliwie Krmenčík, który zdołał strzelić 2 bramki. Goście jednak nie podłamali się i zdołali rzutem na taśmę doprowadzić do wyrównania.

Viktoria Pilnzo – PFK CSKA Moskwa 2:0 (2:0) Krmenčík 29', 41' – Czałow 49', Vlašić 90+5' (k.)

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, CSKA Moskwa, Szachtar Donieck, Ajax Amsterdam, TSG Hoffenheim, AEK Ateny, Viktoria Pilzno, Ajax - AEK 2018-09-19, Szachtar Donieck - Hoffenheim 2018-09-19, Viktoria Pilzno - CSKA 2018-09-19