Wiara popłaca. Gol na wagę remisu w 84. minucie! „Czerwony” Diallo

Autor: Karol Brandt | 22.09.2018 17:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W rywalizacji Hoffenheim z BVB długo czekaliśmy na pierwsze trafienie. Gdy wreszcie padło, wydawało się, że odpowiedź rywali nie nastąpi. Tym bardziej, że grali oni w osłabieniu. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Oba zespoły przystępowały do tego starcia w niezbyt dobrych nastrojach. „Wieśniaki” liczyły na wygraną z Szachtarem, natomiast dortmundczycy z ogromnym trudem pokonali Club Brugge.

Szansę na otwarcie wyniku w 18. minucie otrzymali miejscowi. Wówczas Leonardo Bittencourt otrzymał podanie w polu karnym, lecz piłkę ostatecznie przejął bramkarz. Na kolejną okazję do zdobycia bramki musieliśmy poczekać aż do 44. minuty. Wtedy to do bezpańskiej futbolówki dopadł Joelinton i pokonał Romana Bürkiego. Tym samym do przerwy prowadzili gospodarze.

W 51. minucie padł drugi gol dla Hoffenheim. Jego autorem Andrej Kramarić. Sędzia jednak miał wątpliwości i postanowił skorzystać z systemu VAR. Jak się okazało później, słusznie, gdyż Chorwat znajdował się na pozycji spalonej. Trafienie anulowano, a gra toczyła się dalej.

Po godzinie Lucien Favre dokonał podwójnej zmiany. Na placu gry zameldowali się Thomas Delaney oraz Jadon Sancho. Początkowo obraz gry się nie zmieniał, więc zniecierpliwiony trener dokonał ostatniej roszady wprowadzając Maximiliana Philippa.

Na domiar złego, w 76. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał Abdou Diallo. W związku z tym wydawało się, że szanse gości w tym momencie zostały przekreślone. Nic bardziej mylnego. W 84. minucie radość przyjezdnym dał Christian Pulisic.

Sędzia doliczył trzy minuty, lecz wynik nie uległ już zmianie. 1:1!

TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund 1:1 (1:0) Joelinton 44’ – Pulisic 84’