„Koguty” podniosły się z kolan. Wygrana na przełamanie!

Autor: Karol Brandt | 22.09.2018 20:24 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Mauricio Pochettino w ostatnim czasie ponieśli trzy porażki z rzędu, dziś jednak zdołali uradować swojego szkoleniowca.

„Koguty” do starcia ligowego przystępowały w fatalnych nastrojach, bo tuż po porażce w meczu z Interem Mediolan. Londyńczykom nadal pomóc nie mógł kontuzjowany Hugo Lloris.

Od początku spotkania na boisku przeważali goście, jednak próby Alderweirelda czy Sona nie przyniosły spodziewanego rezultatu. Gdy wydawało się, że gole do przerwy nie padną, w 40. minucie w polu karnym piłkę ręką zagrał Glen Murrey. Chwilę potem karnego na gola zamienił Harry Kane.

W 64. minucie do wyrównania doprowadził Shane Duffy, jednak sędzia nie uznał tego trafienia, ponieważ dopatrzył się pozycji spalonej. W 76. minucie odpowiedzieli przyjezdni, którzy przeprowadzili piękną akcję zwieńczoną płaskim strzałem Érika Lameli.

W końcówce meczu dwukrotnie swoich szans próbował Harry Kane, ale bez powodzenia. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Anthony Knockaert, jednak ostatecznie to goście zgarnęli trzy punkty.

Brighton & Hove Albion – Tottenham Hotspur 1:2 (0:1) Knockaert 90+4’ – Kane 42’ (k.), Lamela 76’

• Tottenham wkracza na rynek transferowy

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.

Tottenham Hotspur nie zamierza przedłużać umowy z Fernando Llorente. Jak podaje dziennik AS, usługą finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów zainteresowany jest AC Milan, który chcę sprowadzić zawodnika za darmo.

To, że Dani Ceballos opuści Real Madryt jest niemal pewne. Gdy na ławce trenerskiej ponownie zasiadł Zinédine Zidane rola Hiszpana zmniejszyła znaczenie w zespole.

Włodarze Tottenhamu chcą zaproponować nową umowę, aby Christian Eriksen został w zespole "Kogutów" na kolejne lata. Duńczyk w takim wypadku może liczyć na sporą podwyżkę.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.