„Paryżanie” nadal niepokonani. Tym razem na tarczy „Czerwono-Czarni”

Autor: Karol Brandt | 23.09.2018 16:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Szósta kolejka Ligue 1 i szósta wygrana podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy kroczą po kolejny tytuł.

Mecz pomiędzy Stade Rennes a Paris Saint-Germain był zapowiadany jako starcie Hatema Ben Arfy przeciwko byłemu klubowi. Przypomnijmy, że francuski skrzydłowy wszedł z „Paryżanami” na drogę sądową za to, że ci zesłali go do drużyny rezerw.

Już w 11. minucie, ku zdziwieniu wielu, na prowadzenie wyszli gospodarze. W tej sytuacji piłką trafiony został Adrien Rabiot i od tego momentu mistrzowie Francji przegrywali. W 26. minucie futbolówkę do bramki skierował Edinson Cavani, jednak sędzia dopatrzył się u Urugwajczyka pozycji spalonej i anulował trafienie.

W 45. minucie gościom z pomocą przyszedł będący w znakomitej formie Ángel Di María. Argentyńczyk oddał strzał z krawędzi pola karnego, a piłka zatrzepotała w siatce. 1:1!

Chwilę po wznowieniu gry w słupek trafił Edinson Cavani. To nie był dzień Urugwajczyka! W 61. minucie na prowadzenie „Paryżan” wyprowadził Thomas Meunier, który odebrał podanie od Neymara i skierował futbolówkę w lewy dolny róg bramki.

Tuż po tej sytuacji na boisku pojawił się Hatem Ben Arfa. W 69. minucie skrzydłowy Stade Rennes miał wyborną okazję do wyrównania stanu rywalizacji, ale ostatecznie piłka przeleciała tuż obok lewego słupka. Kilka minut później wspaniałą interwencją popisał się Gianluigi Buffon, który sparował futbolówkę na rzut rożny po strzale Ramy’ego Bensebainiego.

Pięć minut po wejściu na boisko z kibicami ekipy przyjezdnej przywitał się Maxim Choupo-Moting, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Paris Saint-Germain. Więcej goli dzisiaj nie padło, a „Paryżanie” odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych. Czy ktoś znajdzie patent na Neymara i spółkę?

Stade Rennes – Paris Saint-Germain 1:3 (1:1) Rabiot 11’ (sam.) – Di María 45’, Meunier 61’, Choupo-Moting 83’