PSV łatwo ograło Ajax, 3:0 do przerwy!

Autor: Michał Nowacki | 23.09.2018 18:33 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

PSV Eindhoven nie dało żadnych szans Ajaksowi i pokazało, gdzie jego miejsce.

W 21. minucie wynik spotkania otworzył Gastón Pereiro, który dopadł do odbitej piłki i pokonał Andreę Onanę. Trzy minuty później Luuk de Jong znalazł sposób na to, jak pokonać gości. Tym razem zmylił on bramkarza i uderzył po ziemi w lewy róg i było 2:0. W 35. minucie Hirving Lozano dostał piłkę i bez namysłu umieścił ją w siatce.

Druga połowa przebiegła bezpłciowo i żadna z drużyn nie stworzyła sobie jakiś konkretnych okazji, aby zagrozić bramce rywala. PSV broniło wyniku, zaś Ajax nie chciał atakować, aby nie narazić się na kolejne kontry.

PSV Eindhoven – AFC Ajax 3:0 (3:0) Pereiro 21', De Jong 24', Lozano 35'

• Allegri: Liczę, że Ronaldo wróci na mecz z Ajaksem

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri stwierdził, że jest pewny, iż Cristiano Ronaldo zagra w przyszłym tygodniu w Lidze Mistrzów przeciwko Ajaksowi Amsterdam. Portugalczyk po przerwie międzynarodowej wrócił z kontuzją i ominął ostatnie trzy mecze ligowe.

Obrońca Ajaxu, Nicolas Tagliafico wypowiedział się o tym, jak wyobraża sobie rywalizację z mistrzami Włoch, Juventusem Turyn i Cristiano Ronaldo w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. 26-letni lewy obrońca jest pewny siebie po tym, co jego drużyna pokazała w 1/8 finału.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Pomocnik Ajaksu, Frenkie de Jong jest łączony z przenosinami do takich klubów jak Barcelona czy Manchester City. 21-latek mówi, że nie wie, gdzie trafi po zakończeniu sezonu, ale ujawnia jednocześnie, że władze klubu dały mu pozwolenie na prowadzenie negocjacji. W tym tygodniu ujawniono, że Paris Saint-Germain może zaoferować 75 milionów euro, także Bayern Monachium obserwuje poczynania nastolatka. Piłkarz ma kontrakt ważny do czerwca 2022 roku.