Dublet Poulsena, wygrana „Byków”

Autor: Karol Brandt | 29.09.2018 17:23 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Bundesliga_en | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Jeśli ktoś liczył, że Hoffenheim ustabilizowało formę, to się przeliczył. Tym razem wyższość nad „Wieśniakami” zaprezentował RB Leipzig.

„Wieśniaki” jak na razie nie zachwycają. Ich kibice liczyli, że w starciu z silniejszym rywalem piłkarze otrzymają większą motywację i zaprezentują pełnie swoich możliwości.

Po 20 minutach fani miejscowej mogli być uradowani, mogli, gdyby piłka ostatecznie wpadła do siatki, ale po kolei. Początkowo przeważali przyjezdni, jednak z czasem gospodarze zdołali złamać zasieki obronne rywali. Najpierw na bramkę ekipy z Lipska uderzał Florian Grillitsch, jednak Péter Gulácsi był na posterunku. Chwilę potem do zagranej w pole karne piłki wyskoczył Ádám Szalai i trafił w poprzeczkę!

Nim sędzia zaprosił oba zespoły na przerwę, Timo Werner ogryzł się „Wieśniakom”. Środkowy napastnik oddał strzał, po którym futbolówka trafiła w lewy słupek. Ostatecznie po pierwszej połowie było 0:0.

W 53. minucie do pozycji strzeleckiej w „szesnastce” rywali doszedł Yussuf Poulsen i pokusił się o strzał. Na jego szczęście piłka odbiła się od jednego z rywali i wpadła do siatki. 1:0!

Po około dziesięciu minutach Duńczyk mógł mieć na swoim koncie dublet. W tej sytuacji futbolówka odbiła się od prawego słupka. Co się odwlecze, to nie uciecze. Tak też było w 73. minucie, gdy Yussuf Poulsen zdobył upragnioną bramkę, wykorzystując kapitalną centrę Kevina Kampla.

Po tej sytuacji gospodarze próbowali jeszcze strzelić kontaktowego gola, ale ta sztuka udała im się zbyt późno do tego, by myśleć o czymś więcej. W doliczonym czasie gry w polu karnym przewinił Stefan Ilsanker, a sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Andrej Kramarić. Pewne zwycięstwo „Byków”.

TSG 1899 Hoffenheim – RB Leipzig 1:2 (0:0) Kramarić 90+3’ (k.) – Y. Poulsen 53’, 73’