Napoli wyszarpało zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania!

Filip Sitek | 03.10.2018 22:57 | źródło zdjęcia: Twitter.com/MailSport | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Z pewnością nikt nie spodziewał się, że goście słynący z futbolu ofensywnego powalczą dziś tylko o jedno „oczko”, za co zostali ukarani.

O godzinie 21:00 na Stadio San Paolo rozpoczął się jeden z największych hitów 2. kolejki fazy grupowej Champions League. Głodne punktów Napoli podejmowało żądny kolejnych zwycięstw Liverpool. Brak bramek w tym pojedynku w ogóle nie wchodził grę. Z pewnością olbrzymim zaskoczeniem dla polskich kibiców był brak w wyjściowej „jedenastce” gospodarzy Piotra Zielińskiego. Znalazł się za to w niej Arkadiusz Milik.

Na początku meczu stroną dominującą byli „Azzurri”, którzy przede wszystkim wyróżniali się długim posiadaniem piłki. Co jakiś czas próbowali oni zagrozić bramce Alissona. Z kolei „The Reds” umiejętnie stosowali pressing i wypróbowali wyprowadzać kontry. Pierwszy groźny strzał w tym meczu ujrzeliśmy w 11. minucie. Jego autorem był Insigne. Z kolei w 32. minucie sytuację na gola miał Milik.

Niestety w I połowie nie dane nam było ujrzeć ani jednej ciekawej akcji w wykonaniu podopiecznych Kloppa, którzy grali bardzo chaotycznie i niedokładnie.

Na początku II połowy znowu dał o sobie znać polski napastnik. Po raz kolejny zabrakło jednak szczęścia. W późniejszej fazie tempo meczu nieco osłabło. Gospodarze nie mieli już tyle sił, aby tak zaciekle atakować cały czas przeciwnika. Z kolei Liverpool nadal nie potrafił skonstruować składnej akcji. Po zawodnikach Kloppa widać było po pewnym czasie, że remis całkowicie ich zadowala. W międzyczasie z boiska zszedł Milik, zaś pojawił się na nim Zieliński.

W 81. minucie niesamowitego pecha miał Mertens, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce. W 90. minucie gospodarze w końcu dopięli swego. Bohaterem został Insigne. W wyniku takiego obrotu spraw mecz zakończył się zwycięstwem Napoli.

SSC Napoli – Liverpool FC 1:0 (0:0) Insigne 90'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Włochy, Polska, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne, SSC Napoli, piotr zieliński, Napoli - Liverpool 2018-10-03