Po wielkim trudzie, trzy punkty zostają w Dortmundzie

Mateusz Deluga | 03.10.2018 22:58 | źródło zdjęcia: Twitter.com/BVB | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Gospodarze z Dortmundu chcą za wszelką cenę powrócić do elity Ligi Mistrzów. Miała im w tym pomóc konfrontacja z AS Monaco. Drużyna z Księstwa przeżywa obecnie kryzys, z którego nie będzie łatwo im się wydostać.

W pierwszych minutach spotkania aktywny był Moussa Sylla, który próbował rozerwać obronę BVB prostopadłymi podaniami. W 20. minucie Youri Tielemans znalazł się z piłką pod polem karnym Borussii i zdecydował się na oddanie strzału, po którym piłka sprawiła kłopot bramkarzowi. Bürki wybił futbolówkę na rzut rożny.

Spotkanie nie należało do porywających. „Borussen” starało się odnaleźć drogę do bramki Diego Benaglio, jednak szwajcarski golkiper był dzisiejszego wieczoru w fenomenalnej formie. W 33. minucie Paco Alcácer znalazł sobie miejsce w polu karnym Monaco i oddał strzał na bramkę. Piłkę minęła lewy słupek bramki i od bramki rozpoczął Benaglio.

W 39. minucie Marius Wolf próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Benaglio. Szwajcar sparował jednak piłkę na rzut rożny. Dwie minuty przed przerwą urazu nabawił się golkiper gości. W jego miejsce pojawił się Danjel Subasić.

Po przerwie BVB rzuciło się do huraganowych ataków, które przyniosły długo oczekiwaną bramkę. W 51. minucie Jadon Sancho odnalazł w polu karnym Jacoba Brunna Larsena, który trafił do siatki. Subasić był kompletnie bez szans.

W 69. minucie Kamil Glik powalił rywala w polu karnym. Arbiter główny odgwizdał rzut karny, do którego podszedł Paco. Hiszpan wziął rozbieg, ale nie zdołał pokonać Subasicia. W 72. minucie Reus podał futbolówkę do Alcácera, który tym razem się nie pomylił i trafił do bramki.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Marco Reus trafił do siatki gości z Monako. Skrzydłowy gospodarzy ustalił wynik spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Dortmundu.

Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Ekipa z Księstwa przeżywa prawdziwy kryzys, który ciężko będzie zażegnać.

Borussia Dortmund – AS Monaco 3:0 (0:0) Larsen 51', Alcácer 72', Reus 90+3'

Czytaj więcej o: Francja , Niemcy, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Lucien Favre, AS Monaco, Leonardo Jardim, Paco Alcacer, Diego Benaglio, Borussia D. - Monaco 2018-10-03

• Oficjalnie: Wychowanek AS Monaco po 19 latach wraca do klubu!

Wicemistrzowie Francji ogłosili nazwisko następcy zwolnionego przed kilkoma dniami Leonardo Jardima.

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

Po tryumfie nad AS Monaco przed Borussią kolejne trudne zadanie. Podopieczni Luciane Favre’a mierzyli się z Augsburgiem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Borrusen”. Kibice z Signal Iduna Park mogli być zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. A w szczególności z Paco Alcácera.

Atlético wygrało w pierwszej kolejce grupy A i będzie chciało także w środę dopisać sobie kolejne trzy punkty. Tym razem rywal powinien być jeszcze mniej wymagający niż rozprzedane z gwiazd AS Monaco, gdyż do Hiszpanii przyjedzie Club Brugge. Później podopiecznych Diego Simeone czekają dwa trudne boje z Borussią Dortmund. Ekipa z Zagłębia Ruhry zmierzy się drużyną Kamila Glika. Tym samym czeka nas polski pojedynek, bowiem w BVB występuje Łukasz Piszczek.