Meczycho w Eindhoven! Inter z kolejną wygraną

Autor: Karol Brandt | 03.10.2018 22:51 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Inter_en | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Inter Mediolan udanie rozpoczyna sezon w Lidze Mistrzów. Dzisiaj „Nerazzurri” dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty pokonując PSV Eindhoven. Zawody stały na naprawdę wysokim poziomie.

Mistrzowie Holandii w 1. kolejce ulegli „Dumie Katalonii” 0:4. Na przeciwnym biegunie byli „Nerazzurri”, którzy przegrywali 0:1 z Tottenhamem, by ostatecznie wygrać 2:1. Dzisiaj mogliśmy się spodziewać pasjonującego starcia.

Od pierwszych minut zawody były prowadzone w morderczym tempie. Mecz wyglądał jak pojedynek bokserski, w którym spotkało się ze sobą dwóch ekspertów od jatki. Akcja za akcję, gol za gol? W piątej minucie bramkę mogła rzeczywiście paść, lecz Steven Bergwijn w dogodnej okazji strzeleckiej przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 21. minucie kolejną szansę mieli gospodarze. W tej sytuacji z dystansu uderzał Pablo Rosario. Wówczas Samir Handanović popisał się znakomitym refleksem i wynik nie uległ zmianie. Chwilę potem piłkę w polu karnym przejął Matías Vecino, lecz podobnie jak Bergwijn uderzył nad bramką.

W 27. minucie na prowadzenie wyszli „Rolnicy”. Do dwóch razy sztuka! Tak było w tym przypadku, gdy sprzed pola karnego huknął Pablo Rosario. Futbolówka wpadła w lewy górny róg bramki, golkiper był bez szans!

Dziesięć minut później w „szesnastce” gospodarzy główkował Mauro Icardi, lecz Jeroen Zoet był na posterunku. Tuż przed przerwą Mauro Icardi próbował zagrać piłkę do któregoś z kolegów, lecz ostatecznie trafiła ona do Radji Nainggolana, który pokonał golkipera PSV i było 1:1. Jak dotychczas oglądaliśmy fantastyczne zawody.

Tuż po przerwie po raz kolejny główkował Mauro Icardi. Również i tym razem Jeroen Zoet nie dał się zaskoczyć. W 50. minucie Pablo Rosario oddał strzał sprzed pola karnego. Efekt? Słupek!

Po godzinie gry goście wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji bramkarz zderzył się z obrońcą, co skrzętnie wykorzystał Mauro Icardi.

W 80. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Donyell Malen, który w polu karnym złożył się do strzału przewrotką. Wówczas Samir Handanović świetnie interweniował. Interwencja na wagę zwycięstwa?!

Na to wygląda. Inter pokonał PSV 2:1.

PSV Eindhoven – Inter Mediolan 1:2 (1:1) P. Rosario 27’ – Nainggolan 44’, Icardi 60’