Sztuka wygrywania według Tottenhamu

Mateusz Deluga | 06.10.2018 17:54 | źródło zdjęcia: Twitter.com/SpursOfficial | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Mauricio Pochettino kilka dni temu przegrali z Barceloną 2:4, jednak tego dnia zostawili na boisku sporo sił. Dzisiaj „Koguty” w ramach rekompensaty zdobyły trzy punkty w pojedynku z Cardiff.

Już w dziewiątej minucie Eric Dier dał prowadzenie „Kogutom”. Reprezentant Anglii umieścił piłkę tuż przy lewym słupku bramki Etheridge’a.

Harry Arter natychmiast chciał odpowiedzieć na trafienie pomocnika, jednak piłka po jego strzale została obroniona przez Hugo Llorisa. W 24. minucie Sol Bamba miał okazję na zdobycie wyrównującej bramki. Obrońca gości wyskoczył najwyżej w polu karnym „Kogutów”, ale futbolówka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

Po zmianie stron ponownie do pracy wzięły się „Koguty”. Najpierw Lucas, a następnie Heung-Min Son postanowili wpisać się na listę strzelców, jednak ich próby okazały się bezowocne. W 56. minucie Harry Kane znalazł odrobinę miejsca w polu karnym gości, Anglik uderzył piłkę, która minęła prawy słupek bramki i wyszła na aut bramkowy.

W 58. minucie zespół Cardiff został poważnie osłabiony. Czerwoną kartkę otrzymał Joe Ralls. Mike Dean odesłał zawodnika do szatni. W 64. minucie Sean Morrison uderzył piłkę głową. Hugo Lloris wykazał się niezwykłym refleksem i uchronił Tottenham od straty bramki.

Ostatnie pół godziny przebiegało pod znakiem kolejnych ataków gospodarzy. „Koguty” szukały bramki na 2:0, która ostatecznie zakończyłaby rywalizację między drużynami.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Tottenham nie oddał prowadzenie ani przez chwilę, dzięki czemu zgarnął trzy punkty, które pomogą podopiecznym Mauricio Pochettino walczyć o najwyższe cele w rozgrywkach Premier League.

Tottenham Hotspur FC – Cardiff City FC 1:0 (1:0) Dier 9’