Schalke zwycięża w delegacji; nieuznany gol Polaka

Autor: Michał Nowacki | 06.10.2018 17:28 | źródło zdjęcia: Twitter.com/S04 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W siódmej kolejce Bundesligi Schalke udało się w delegację do Düsseldorfu. Do domu goście wracają jednak w fantastycznych nastrojach, bo strzelili dwa gole, zachowali czyste konto i dopisali sobie trzy „oczka”. Ale zacznijmy wszystko od początku.

W piątej minucie Benito Raman popisał się zwodem, najpierw zamarkował strzał, później faktycznie oddał uderzenie na bramkę Schalke. Niewiele zabrakło, ale ostatecznie piłka nie znalazła się w siatce.

W 42. minucie Franco Di Santo spróbował swoich sił, jednak futbolówka poszybowała sporo od lewej części bramki. Tym samym w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek i byli świadkami po jednej sytuacji w wykonaniu każdej z drużyn.

Po przerwie Schalke wyszło jednak bardziej zmotywowane, bo dwie sytuacje dały dwa gole gościom. W 48. minucie Suat Serdar zobaczył, że Weston McKennie wbiega w pole karne i ma trochę przestrzeni. Pomocnik się nie pomylił i wpakował futbolówkę do bramki tuż przy lewym słupku.

W 53. minucie Guido Burgstaller wykorzystał fakt, że nikt nie doszedł do odbitej piłki, zajął się nią i przymierzył w lewy górny róg. Na tablicy wyników 1 zmieniła się w 2 i gospodarz musiał zaczynać od środka. W 70. minucie Alfredo Morales uderzał na bramkę, ale Ralf Fahrmann nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarz musiał się zadowolić rzutem rożnym.

W 80. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola, jego autorem został Marcin Kamiński. Jednak arbiter użył gwizdka i oznajmił, że jest spalony. Na nic się zdały protesty Polaka i jego kolegów z zespołu. W 85. minucie Michael Rensing obronił strzał Daniela Caligiuriego i tym samym nie dał się zaskoczyć. Więcej goli nie padło.

Fortuna Düsseldorf – FC Schalke 04 0:2 (0:0) McKennie 48', Burgstaller 53'

Czytaj więcej o: Niemcy, Polska, Schalke 04, Bundesliga, Mariusz Kamiński, Fortuna Dusseldorf, Weston McKennie

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze