Schalke zwycięża w delegacji; nieuznany gol Polaka

Autor: Michał Nowacki | 06.10.2018 17:28 | źródło zdjęcia: Twitter.com/S04 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W siódmej kolejce Bundesligi Schalke udało się w delegację do Düsseldorfu. Do domu goście wracają jednak w fantastycznych nastrojach, bo strzelili dwa gole, zachowali czyste konto i dopisali sobie trzy „oczka”. Ale zacznijmy wszystko od początku.

W piątej minucie Benito Raman popisał się zwodem, najpierw zamarkował strzał, później faktycznie oddał uderzenie na bramkę Schalke. Niewiele zabrakło, ale ostatecznie piłka nie znalazła się w siatce.

W 42. minucie Franco Di Santo spróbował swoich sił, jednak futbolówka poszybowała sporo od lewej części bramki. Tym samym w pierwszej połowie nie zobaczyli bramek i byli świadkami po jednej sytuacji w wykonaniu każdej z drużyn.

Po przerwie Schalke wyszło jednak bardziej zmotywowane, bo dwie sytuacje dały dwa gole gościom. W 48. minucie Suat Serdar zobaczył, że Weston McKennie wbiega w pole karne i ma trochę przestrzeni. Pomocnik się nie pomylił i wpakował futbolówkę do bramki tuż przy lewym słupku.

W 53. minucie Guido Burgstaller wykorzystał fakt, że nikt nie doszedł do odbitej piłki, zajął się nią i przymierzył w lewy górny róg. Na tablicy wyników 1 zmieniła się w 2 i gospodarz musiał zaczynać od środka. W 70. minucie Alfredo Morales uderzał na bramkę, ale Ralf Fahrmann nie dał się zaskoczyć i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarz musiał się zadowolić rzutem rożnym.

W 80. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola, jego autorem został Marcin Kamiński. Jednak arbiter użył gwizdka i oznajmił, że jest spalony. Na nic się zdały protesty Polaka i jego kolegów z zespołu. W 85. minucie Michael Rensing obronił strzał Daniela Caligiuriego i tym samym nie dał się zaskoczyć. Więcej goli nie padło.

Fortuna Düsseldorf – FC Schalke 04 0:2 (0:0) McKennie 48', Burgstaller 53'

• „Kapryśna Diwa” pokonuje „Wieśniaki”. Rebić z czerwoną kartką!

Z rezultatu meczu siódmej kolejki Bundesligi może cieszyć się Eintracht Frankfurt, który dwukrotnie wykorzystał fatalną dyspozycję Olivera Baumanna. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą obejrzał Ante Rebić.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.

• McKennie bohaterem „Czeladników”; Lokomotiw nadal bez punktów!

W swoim drugim spotkaniu grupowym „Królewsko-Niebiescy” długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki Guilherme. Ta sztuka udała im się na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, co oznaczało zwycięstwo.

W grupie D Lokomotiw Moskwa podejmie u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen. Dla obu drużyn interesującą stawką będzie zwycięstwo, w dodatku pierwsze w fazie grupowej. Ekipa z Rosji dała się ograć Galatasaray i poległa w Turcji 0:3, zaś Niemcy po wielkich trudach zdołali zremisować 1:1 z FC Porto.