Gładkie zwycięstwo Juventusu

Filip Sitek | 06.10.2018 19:55 | źródło zdjęcia: Twitter.com/JuventusFC | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Starej Dama” znów zademonstrowała swoją wysoką formę. Z kolei Cristiano Ronaldo zdobył swoją kolejną bramkę we włoskiej ekstraklasie.

Kolejnym rywalem Juventusu w drodze po kolejny tytuł Serie A był zespół Udinese. Bez wątpienia już na samym starcie pewnym było, że zwycięzcami starcia będą „Bianconeri”, gdyż obie drużyny noszą ten przydomek.

Zgodnie z przewidywaniami początek meczu zdecydowanie należał do graczy „Starej Damy”. Raz po raz tworzyli oni sobie groźne akcje podbramkowe. Przez długi czas próby te były jednak bezskuteczne. Defensywa gospodarzy została przełamana dopiero w 34. minucie. Wówczas to gola po strzale głową zdobył Bentancur.

W 37. minucie mieliśmy już 2:0. Tym razem swoją upragnioną bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. Takim też wynikiem zakończyła się I połowa.

W II części spotkania w końcu ożywili się gospodarze. Zaczęli oni nawet tworzyć ciekawe akcje podbramkowe na bramkę strzeżoną przez Szczęsnego. W 60. minucie groźny strzał oddał Barak. Z kolei w 70. minucie blisko szczęścia był Bernardeschi.

Ostatecznie mimo jeszcze kilku ciekawych okazji Udinese nie potrafiło dziś strzelić rywalowi gola. To spowodowało, że pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem Juventusu.

Udinese Calcio – Juventus FC 0:2 (0:2) Bentancur 34', C. Ronaldo 37'