Bayern przegrywa ligową batalię u siebie

Autor: Michał Nowacki | 06.10.2018 20:21 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Borussia | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.

Już w czwartej minucie Thomas Müller otworzył wynik meczu i dał gospodarzom prowadzenie. Jednak w chwili, gdy się cieszył humor popsuł mu arbiter, który użył gwizdka i oznajmił, że Niemiec był na spalonym.

Fakt ten wykorzystali goście, którzy w sześć minut zdobyli dwa gole. Najpierw w 10. minucie podawał Jonas Hofmann do ustawionego Alassane Pléa, który z narożnika  „szesnastki” uderzył mocno w prawy róg bramki. Manuel Neuer nie miał szans uratować zespołu przed stratą bramki.

W 16. minucie zrobiło się 2:0, Lars Stindl wykorzystał wiele pomyłek linii defensywnej i umieścił piłkę w siatce. Najpierw futbolówkę wybił Neuer, który zagrywał do jednego z obrońców, ten pozwolił sobie odebrać piłkę. Kolejną asystę zaliczył Jonas Hofmann. Następnie Lars Stindl minął jeszcze dwóch obrońców i oddał strzał, który pogrążył Neuera.

Wynik 0:2 zmusił gospodarzy do pokazania się w ofensywie. W 33. minucie Arjen Robben chciał zaskoczyć Yanna Sommera, który jednak uważnie pilnował prawego rogu i wybił piłkę na korner. Trzy minuty później Robert Lewandowski próbował zaskoczyć gości, ale tym razem golkiper stał w środku bramki i nigdzie się nie ruszył.

W 68. minucie Polak został złapany w pułapkę ofsajdową.  W 90. minucie Christoph Kramer podawał w pole karne, tam stał Patrick Herrmann, który zdobył gola. Sędzia meczu Frank Willenborg kazał wszystkim na Allianz Arena wstrzymać oddech, przejrzał zapis kamer VAR i po obejrzeniu nagrań uznał gola. 3:0 dla gości.

Bayern Monachium – Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:2) Pléa 10', Stindl 16', Hermann 90'