Monaco znowu przegrywa i kończy mecz w osłabieniu

Autor: Michał Nowacki | 07.10.2018 18:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

W ósmej minucie Hamari Traore zauważył dobrze ustawionego Benjamina Andreę, który jednak uderzył wysoko nad bramką. W 14. minucie Hatem Ben Arfa bił rzut rożny. W polu karnym najlepiej zachował się Damien Da Silva, który umieścił piłkę w siatce Monaco i otworzył tym samym wynik meczu.

W 40. minucie powinno być 2:0 dla gości, ale fatalnie uderzył Ismaila Sarr i piłka minęła lewy słupek. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem zobaczył Andrea Raggi.

Od razu po przerwie Monaco doprowadziło do remisu, Aleksandr Gołowin zagrał do Falcao, który przymierzył z krawędzi pola karnego i przywrócił kibicom nadzieję.

W 62. minucie Clement Grenier groźnie uderzył z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy. Jednak czujny na linii był Danijel Subasić, który nie dał się zaskoczyć. W 69. minucie Hatem Ben Arfa pokazał swoje umiejętności w wyszkoleniu technicznym i uderzył będąc jeszcze przed polem karnym. Piłka leciała w prawy dolny róg, ale nie miała zbyt dużej prędkości, więc Subasić złapał piłkę bez problemów.

W 78. minucie ten sam zawodnik już nie zawiódł i wszystko wykonał bezbłędnie. Znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym, uderzył silnie i precyzyjnie. Piłka zatrzepotała w siatce i było 2:1 dla gości. Piłkę podawał mu M'Baye Niang, który niegdyś grał w Milanie.

W 81. minucie Stevan Jovetić próbował uratować jeszcze remis dla Monaco, lecz fatalnie uderzył obok bramki. Chociaż powinien zmieścić piłkę w siatce, to posłał ją obok prawego słupka.

AS Monaco – Stade Rennes 1:2 (0:1) Falcao 49' – Da Silva 14', Ben Arfa 78'