Napoli zwycięża w starciu z Sassuolo

Autor: Michał Nowacki | 07.10.2018 19:53 | źródło zdjęcia: Twitter.com/SkySport | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

SSC Napoli podejmowało u siebie US Sassuolo i nie pozwoliło rywalowi na zbyt wiele. Wręcz od pierwszych minut gospodarz objął prowadzenie i narzucił własny styl gry.

W trzeciej minucie Adam Ounas dopadł do bezpańskiej piłki i strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. W 14. minucie Dries Mertens miał swoją okazję, ale uderzył mocno niecelnie, obok bramki.

W 48. minucie Adam Ounas nie popisał się i fatalnie chybił. Na początku drugiej połowy nie miał już tej skuteczności, co po pierwszym gwizdku. Domenico Berardi mógł zaliczyć kontaktowego gola, lecz David Ospina był na posterunku. Tym samym goście dostali tylko rzut rożny, ale sytuacja powinna przynieść Sassuolo bramkę.

W 72. minucie Lorenzo Insigne podwyższył na 2:0, po wspaniałym uderzeniu z krawędzi pola karnego. Futbolówka poszybowała w prawe „okienko”, więc golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję. W 77. minucie znowu próbował Domenico Berardi i ponownie czujny był Ospina. Dziesięć minut później Rogerio zobaczył czerwoną kartkę. W związku z tym musiał zejść do szatni.

W 90. minucie José Callejón uderzał z pola karnego, ale obok słupka. Ostatecznie SSC Napoli wygrało 2:0.

SSC Napoli – Sassuolo 2:0 (1:0) Ounas 3', Insigne 72'