Inter nie zatrzymuje się i wygrywa kolejny mecz!

Filip Sitek | 07.10.2018 22:20 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Inter | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mimo iż gospodarze zaprezentowali się dziś naprawdę z bardzo dobrej strony, to i tak „Nerazzurri” zdołali wyszarpać 3 punkty.

Kolejnym rywalem Interu był zespół SPAL. Goście pragnęli przedłużyć swoją serię zwycięstw w Serie A. W składzie gospodarzy nie zabrakło miejsca dla Thiago Cionka.

Zgodnie z przewidywaniami początek spotkania należał do „Nerazzurrich”. Raz po raz tworzyli oni sobie groźne akcje podbramkowe. Ten zabieg przyniósł efekt już w 14. minucie. Wówczas to swojego kolejnego gola zdobył niezawodny Icardi.

Gospodarze mogli wyrównać już w 18. minucie, gdyż sędzia podyktował dla „Biancazzurrich” rzut karny. Tej wyśmienitej szansy nie wykorzystał jednak Antenucci.

Pomimo tej zmarnowanej sytuacji mecz był cały czas wyrównany. Co prawda częściej dogodne sytuacje tworzyli sobie gracze Interu, ale rywale nie zamykali się we własnym polu karnym, lecz też próbowali atakować.

Ostatecznie I połowa zakończyła się prowadzeniem gości.

W II części spotkania piłkarze SPAL nadal podejmowali próby zagrożenia bramki strzeżonej przez Handanovicia. Nic nie mogli jednak wielkiego zdziałać, gdyż czujna i skoncentrowana była dziś obrona Interu. W 65. minucie groźny strzał oddał Lazzari. Z kolei w 70. minucie blisko szczęścia był Nainggolan.

W 72. minucie na Stadio Paolo Mazza wybuchła euforia. Gola wyrównującego zdobył Paloschi. Wydarzenie to spowodowało, że podopieczni Spalettiego ponownie ruszyli do ataku. Zabieg ten ponownie przyniósł skutek. W 78. minucie swojego drugiego dziś gola zdobył Icardi.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „Nerazzurrich”.

SPAL 2013 – Inter Mediolan 1:2 (0:1) Paloschi 72'  –  Icardi 14', 78'