Barcelona remisuje na wyjeździe z „Nietoperzami”

Autor: Michał Nowacki | 07.10.2018 22:36 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBarcelona | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona przyjechała na Estadio Mestalla stoczyć bój z Valencią. Już od pierwszych minut goście musieli odrabiać straty i gonić wynik. Udało się ostatecznie zremisować i do domu zabrać tylko punkt.

W drugiej minucie Ezequiel Garay wyskoczył do piłki, która zagrywana była z rzutu rożnego i zmusił Ter Stegena do kapitulacji. W szóstej minucie Michy Batshuayi uderzył na bramkę Barcelony i bramkarz w ostatniej chwili rzucił się w prawy dolny róg.

W 24. minucie Lionel Messi uderzył z 20 metrów, a piłka leciała w prawy dolny róg. Neto nie był w stanie wyjąć piłki po strzale Argentyńczyka i zrobiło się 1:1.

W 39. minucie Dienis Czeryszew wbiegł w pole karne, uderzył, ale jego strzał wybił blok defensywny. Do piłki dopadł José Gayà, który minimalnie chybił. To powinno być prowadzenie Valencii.

Po przerwie żadna ze stron nie potrafiła udowodnić swojej wyższości na rywalem. Chociaż z pewnością bliżej gola byli Katalończycy, którzy oddali trzy celne strzały. Ostatecznie FC Barcelona zremisował 1:1 i straciła pozycję lidera na rzecz Sevilli.

Valencia CF – FC Barcelona 1:1 (1:0) Garay 2' – Messi 24'