Mbappé show, cztery gole Francuza. PSG wygrywa z Lyonem

Autor: Michał Nowacki | 07.10.2018 23:05 | źródło zdjęcia: Twitter.com/PSG_inside | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain fantastycznie rozpoczęło zawody z Lyonem. Szybko zdobyty gol sprawił, że lider Ligue 1 mógł spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji .

Już w ósmej minucie bramkarz Lyonu faulował rywala w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. Anthony Lopes nie dostał żółtej ani czerwonej kartki, do piłki podszedł Neymar, który z 11. metrów się nie pomylił. W 32. minucie Presnel Kimpembe dopuścił się ostrego faulu, Antony Gautier skorzystał z zapisu kamer VAR. Po obejrzeniu powtórek podszedł do zawodnika i pokazał mu czerwoną kartkę.

W 42. minucie Jason Denayer świetnie znalazł się w polu karnym, dostał piłkę zagrywaną z rzutu wolnego i uderzył, ale minimalnie obok prawego słupka. W doliczonym czasie gry Lucas Tousart z Lyonu dostał drugą żółtą kartkę i musiał zejść do szatni. Wiadomo było, że w drugiej połowie siły na boisku się wyrównają. Przynajmniej pod względem liczebnym.

W 47. minucie Kylian Mbappé uderzył z dogodnej pozycji, lecz golkiper gości znakomicie obronił strzał Francuza. Dwie minuty później Maxwel Cornet próbował zaskoczyć Gianluigiego Buffona, ale bezskutecznie.

W 52. minucie ponownie dał o sobie znać Kylian Mbappé, który tym razem uderzył w lewy słupek. Pięć minut później znowu stanął on „oko w oko” z bramkarzem, który zaryzykował, wyszedł do piłki i rzucił się snajperowi pod nogi. Wspaniale to obronił Lopes.

Chwilę wcześniej Ferland Mendy zmarnował świetną okazję, aby doprowadzić do remisu i uderzył w lewy słupek. Po godzinie gry znowu strzelał Mbappé, ale Lopes kapitalnie interweniował.

To co PSG przygotowało na ostatnie było nie do przewidzenia. Zdobyło cztery gole i dobiło bezradnego rywala. W 61. minucie na 2:0 podwyższył Kylian Mbappé, który uderzył na bramkę, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Pięć minut później znowu wpisał się on na listę strzelców, tym razem podawał mu Marquinhos. W 69. minucie Neymar zagrywał do Francuza, który dzięki Brazylijczykowi skompletował hat-tricka.

W 74. minucie Thomas Meunier uderzył po ziemi w środek bramki, ale to nie mogło zaskoczyć Lopesa. Także uderzenie Neymara nie sprawiło mu problemów. Jednak wobec uderzenia a właściwie dobitki Lopes był bez szans. Czwarte trafienie zaliczył Kylian Mbappé!

Na osiem minut przed końcem honorowe trafienie chciał zdobyć Memphis Depay, ale Gianluigi Buffon wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 88. minucie jeszcze Neymar próbował podwyższyć wynik, jednak minimalnie nad poprzeczką przeleciała piłka.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 5:0 (1:0) Neymar 8' (k.), Mbappé 61', 66', 69 i 74