„Szwaby” na kolanach. Świetne zawody Bürkiego

Autor: Karol Brandt | 20.10.2018 17:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund nie dała większych szans rywalom ze Stuttgartu, choć na początku drugiej połowy mogło być różnie, gdyby nie świetne interwencje Romana Bürkiego.

W ósmej kolejce rozpędzona Borussia Dortmund rywalizowała na wyjeździe ze Stuttgartem, który okupował pozycję w dolnych rejonach tabeli. Zdecydowanymi faworytami starcia byli goście.

Już  w trzeciej minucie BVB wyszło na prowadzenie, gdy Jadon Sancho oddał strzał z okolic pola karnego, a piłka po nodze jednego z rywali wpadła do siatki. Fantastyczny start przyjezdnych!

W kolejnych minutach zawody nieco się wyrównały i gdy gospodarze zaczęli łapać wiatr w żagle, brutalnie na ziemie sprowadził ich Marco Reus. Niemiecki skrzydłowy wykorzystał podanie Łukasza Piszczka i było 2:0.

W 25. minucie Paco Alcácer ruszył na bramkę rywali. Hiszpan będąc niemal oko w oko z bramkarzem zdecydował się na lob. Jak się okazało, była to słuszna decyzja. 3:0 po niespełna dwóch kwadransach gry! Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło.

W przerwie Lucian Favre podjął decyzję, że Paco Alcácer nie wyjdzie na drugą połowę, a miejsce snajpera wypożyczonego z Barcelony zajął Maximilian Philipp. Podobnie postąpił trener gospodarzy, którego postanowił zdjąć Gonzalo Castro i wprowadzić Holgera Badstubera.

Od początku drugiej odsłony gry rolę się zamieniły i to „Szwaby” przeważały, atakując raz za razem. Jednak Roman Bürki bronił nieprawdopodobnie m.in. strzał Mario Gómeza. W kolejnych minutach oba zespoły wyraźnie przystopowały, zwolniły grę. Goście czekali na gwizdek arbitra, natomiast gospodarze szukali patentu na bramkarza rywali.

Tymczasem w 85. minucie padł kolejny gol dla BVB. W tej sytuacji strzał tuż zza linii pola karnego oddał Maximilian Philipp, nie dając szans golkiperowi „Szwabów”. Ostatecznie trzy punkty powędrowały na konto BVB.

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 0:4 (0:3) Sancho 3’, Reus 23’, Alcácer 25’, Philipp 85’