Dublet Nelsona daje oddech „Wieśniakom”

Autor: Karol Brandt | 20.10.2018 17:29 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Bundesliga_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Do przerwy „Legenda” prowadziła z Hoffenheim, lecz w drugiej połowie wynik odwrócił Reiss Nelson, któremu wtórował Ádám Szalai.

„Wieśniaki” w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów zaprezentowały się całkiem nieźle, rywalizując z Manchesterem City. Dzisiaj przyszło im się zmierzyć z drużyną z Norymbergi.

W 18. minucie we własnym polu karnym przewinił Kasim Nuhu, a sędzia odgwizdał jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny postanowił wykorzystać Hanno Behrens. Jego próba była skuteczna.

W 25. minucie bliski wyrównania był Andrej Kramarić. Wówczas świetną interwencją popisał się golkiper ekipy miejscowej. Ten sam zawodnik próbował swoich szans kilka minut później, jednak i tym razem bezskutecznie, gdyż na posterunku był Christian Mathenia.

Ostatecznie do przerwy Norymberga prowadziła 1:0.

Już w 50. minucie było 1:1. Autorem gola Reiss Nelson, który wykorzystał podanie Pavela Kadeřábka. Siedem minut później Anglik strzelił drugiego gola. W tej sytuacji skorzystał on z prostopadłego podania, którym popisał się Kerem Demirbay. Rozgrywającym Hoffenheim w ostatnim czasie imponuje formą, co dostrzegli wysłannicy Manchesteru City. „Obywatele” są zainteresowani transferem 25-latka.

W 67. minucie padł kolejny gol dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ádám Szalai. Węgrowi asystował Pavel Kadeřábek. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

1. FC Nürnberg – TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:0) Behrens 18’ (k.) – R. Nelson 50’, 57’, Szalai 67’