Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Autor: Michał Nowacki | 20.10.2018 17:18 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBayernEN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

Koen Casteels znakomicie zaprezentował się w 25. minucie, gdy obronił uderzenie Polaka, który mierzył w lewy górny róg bramki. Jednak pięć minut później Robert znalazł sposób na golkipera „Wilków”, stanął z nim oko w oko i wygrał ten pojedynek.

Chwilę później James Rodríguez wbiegł w pole karne i dostał futbolówkę, ale nie umiał jej zmieścić w siatce. Uderzył w lewy róg i Casteels nie miał problemów, aby obronić próbę Kolumbijczyka. Goście musieli się zadowolić rzutem rożnym.

Drugą połowę „Wilki” zaczęły fatalnie, jeden z defensorów pozwolił sobie na odebranie piłki, Robert Lewandowski wyłuskał futbolówkę i zmieścił ją w siatce.

W 57. minucie Arjen Robben został ukarany drugą żółtą kartką, skorzystali z tego goście, Admir Mehmedi zaliczył asystę przy golu Wouta Weghorsta.

W 72. minucie James Rodríguez podwyższył na 3:1, podawał mu piłkę strzelec dwóch goli, Robert Lewandowski. Trzy minuty później Polak sam miał okazję zdobyć hat-tricka, ale golkiper czujnie pilnował lewego słupka. Bayern sięgnął po trzy punkty.

VfL Wolfsburg – FC Bayern Monachium 1:3 (0:1) Wenghorst 63' – Lewandowski 30', 49', James 72'