Inter wyszarpał zwycięstwo w Derby della Madonnina!

Filip Sitek | 21.10.2018 22:39 | źródło zdjęcia: Twitter.com/SerieA | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Z pewnością nie takiego widowiska spodziewali się wszyscy kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na dzisiejsze derby Mediolanu. Wszystko wynagrodziła jednak końcówka.

O godzinie 20:30 na Stadio Giuseppe Meazza rozpoczęła się bitwa o Mediolan. Na przeciw siebie stanęli dwaj odwieczni wrogowie, a więc Inter i AC Milan. Biorąc pod uwagę obecną formę obu ekip, faworytami na papierze byli gracze „Nerazzurrich”.

Już w 12. minucie spotkania pod polem karnym „Rossonerich” zrobiło się gorąco, ponieważ gola zdobył Icardi. Radość drużyny Spalettiego nie trwała jednak długo, gdyż sędzia odgwizdał spalonego. Pomimo takiego układu zdarzeń, gospodarze cały czas nieustannie nacierali na bramkę rywala.

Z kolei w 20. minucie bardzo ostre starcie ze sobą zaliczyli Nainggolan i Biglia. Oboje jednak byli w stanie dalej kontynuować grę. W dalszej części spotkania swoje szanse na gola mieli Perisić i Vecino. Z kolei bramce Interu zagroził Musacchio. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki w I połowie.

W II połowie cały czas większą przewagę mieli „Nerazzurri”. W 58. minucie blisko szczęścia był Politano. Pomimo sytuacji z obu stron, żadna z drużyn nie potrafiła przez długi czas zdobyć gola. Wszystko zmieniło się jednak w doliczonym czasie gry. Wówczas to decydującą bramkę zdobył niezawodny Icardi. Milan nie zdążył już odpowiedzieć na ten cios i mecz zakończył się zwycięstwem Interu.

Inter Mediolan – AC Milan 1:0 (0:0) Icardi 90+3'