Cel osiągnięty. Trzy punkty jadą do Monachium. Kolejny gol „Lewego”

Autor: Karol Brandt | 23.10.2018 20:47 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBayernEN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 3. kolejki fazy grupowej Bayern Monachium strzelanie rozpoczął dopiero po zmianie stron. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Mistrzowie Niemiec przybyli do Aten pewni swego. Chcieli zgarnąć trzy punkty i odskoczyć reszcie stawki. Pomimo tego Niko Kovač pozostawił na ławce rezerwowych Boatenga czy Müllera. Oczywiście na szpicy ustawiony został Robert Lewandowski, któremu rozgrywki grupowe od zawsze odpowiadały. To właśnie na tym etapie Polak błyszczał najczęściej.

Początkowo gospodarze postanowili założyć wysoki pressing na rywalach, który przynosił przyzwoite efekty. Mistrzowie Grecji dosyć często gości w polu karnym „Bawarczyków”. Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 20. minucie, gdy podanie w „szesnastce” gości odebrał Ezequiel Ponce. Strzał Argentyńczyka był jednak bardzo niecelny i wynik nie uległ zmianie.

Pod koniec pierwszej połowy odpowiedzieli przyjezdni. W tej sytuacji z okolic pola karnego uderzał Serge Gnabry. Wówczas piłka przeleciała tuż obok lewego słupka. Ostatecznie gole w pierwszej połowie nie padły. Warto dodać, że przez długą część I odsłony gry „Gwiazda Południa” miała ogromne problemy z minięciem zasieków obronnych AEK-u.

Ruszyła druga połowa, a gospodarze nie zamierzali odpuszczać. W 53. minucie swoich szans próbował Anastasios Bakasetas, lecz futbolówka minęła bramkę niemieckiej ekipy. Kilka minut później w środku pola karnego odnalazł się Viktor Klonaridis i huknął z woleja, jednak niecelnie. Mistrzom Grecji wyraźnie brakowało dzisiaj szczęścia, ale i precyzja strzałów pozostawiała wiele do życzenia.

W 61. minucie Javi Martínez dopadł do odbitej w polu karnym piłki i huknął z powietrza. Bramkarz AEK-u był bez szans. Nim gospodarze się otrząsnęli po stracie pierwszego gola, mistrzowie Niemiec zadali kolejny cios. Tym razem do siatki rywali trafił Robert Lewandowski, który wykorzystał precyzyjne zagranie Rafinhi. Polak uderzył do pustej bramki!

Do końca spotkania goście spokojnie kontrolowali przebieg zawodów, co jakiś czas okupując pole karne ateńskiej drużyny.

AEK FC – FC Bayern Monachium 0:2 (0:0) J. Martínez 61’, Lewandowski 63’

• Powrót Ligi Mistrzów w sierpniu?

Rozgrywki Ligi Mistrzów są od marca zawieszone, podobnie jak rozgrywki większości lig europejskich – gra tylko Białoruś – oraz Ligi Europy. To trudny czas by być kibicem. Cierpliwość jednak popłaca, jak mawia starodawne przysłowie, i podobnie może być w tej sytuacji. Latem bowiem kibice mogą mieć możliwość oglądania skumulowanych rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Czy rzeczywiście jest na to szansa? Jakie są najnowsze spekulacje dotyczące dokończenia w tym roku rozgrywek Ligi Mistrzów?