Zwycięstwo Romy, dublet Dżeko

Autor: Michał Nowacki | 23.10.2018 22:52 | źródło zdjęcia: Twitter.com/OfficialASRoma | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma mierzyła się u siebie z CSKA Moskwa i Włosi wykorzystali atut własnego boiska, pewnie ogrywając zespół z Rosji.

Spotkanie lepiej jednak zaczęli goście, którzy już w czwartej minucie stworzyli sobie groźną akcję. Fiodor Czałow uderzał z narożnika pola karnego, ale golkiper Romy był czujny. W 11. minucie Nikola Vlašić spróbował uderzyć zza pola karnego, lecz Robin Olsen nadal był czujny i sparował piłkę na rzut rożny.

W 23. minucie Daniele De Rossi główkował piłkę bitą z rzutu rożnego, jednak świetnie interweniował golkiper gości. Siedem minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Lorenzo Pellegrini zagrywał do Edina Dżeko, który bez problemów umieścił futbolówkę w bramce CSKA.

W 39. minucie Nikola Vlašić zdecydował się uderzyć z dystansu, piłka leciała pod poprzeczkę, ale Olsen wspaniale obronił strzał i goście mieli tylko rzut rożny. Chwilę później Roma podwyższyła prowadzenie na 2:0. Stephan El Shaarawy wypatrzył w polu karnym Dżeko, zagrał do niego piłkę, zaś Bośniak zmieścił ją w lewym dolnym rogu.

W 48. minucie Alessandro Florenzi zdecydował się na strzał z woleja, lecz piłka poleciała obok lewego słupka. Dwie minuty później było 3:0. Strzelec dwóch goli postanowił tym razem zabawić się w asystenta, podał piłkę do Cengiza Ündera, który bez problemów zmieścił ją w bramce.

Osiem minut później Ilzat Akhmetov próbował zaskoczyć Olsena, ale i jemu się ta sztuka nie udała. Chwilę później Kiriłł Nababkin zmusił bramkarza do kapitulacji i Olsen musiał wyciągać piłkę z siatki. Łzy otarł mu asystent sędziego, który podniósł chorągiewkę. Snajper CSKA był na spalonym.

W 73. minucie Ünder postanowił się odwdzięczyć snajperowi za podanie, tym razem to on mu dogrywał piłkę. Bośniak uderzył, ale minimalnie chybił. W końcówce spotkania Stephan El Shaarawy był bliski wpisania się na listę strzelców, jednak Pomazun wybronił jego uderzenie i piłka wyszła a rzut rożny.

AS Roma – PFK CSKA Moskwa 3:0 (2:0) Dżeko 30', 43', Ünder 50'