Wytrwałość i szczęśliwy rykoszet podcięły „Orłom” skrzydła

Autor: Michał Nowacki | 23.10.2018 22:58 | źródło zdjęcia: Twitter.com/AFCAjax_EN | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Ajax zdobył niezwykle cenne punkty. Bohaterem został Noussair Mazraoui.

Już w drugiej minucie André Onana musiał się wykazać umiejętnościami i czujnością, gdy Rafa Silva okiwał kilku rywali i uderzył zza „szesnastki”. Golkiper jednak miał dobry przegląd pola i złapał piłkę w ręce. Trzy minuty później Alex Grimaldo otrzymał piłkę w polu karnym, uderzył, ale jeden z defensorów zablokował jego próbę. Strzał był na tyle niebezpieczny, że bramkarz mógł mieć problemy z obroną.

W 22. minucie Kasper Dolberg dostał piłkę pod nogi, uderzył na prawą stronę bramki, lecz Odisseas Vlachodimos obronił jego uderzenie. W 33. minucie znowu dał o sobie znać Rafa Silva, ale strasznie się pomylił i piłka poleciała daleko od bramki. Dwie minuty później Donny van de Beek chciał zaskoczyć Benfikę, ale golkiper pilnował uważnie lewego słupka.

W drugiej połowie to Ajax zaczął częściej atakować. W 58. minucie Hakim Ziyech wyłuskał piłkę i uderzył z około 24. metrów. Futbolówka minęła nieznacznie prawy słupek bramki. W 62. minucie Haris Seferović dostał dalekie podanie i przyjął piłkę na skraju pola karnego. André Onana stanął na wysokości zadania, bo bez jego interwencji możliwe, że Benfica cieszyłaby się z prowadzenia.

W 74. minucie Rafa Silva próbował dryblować i ostatecznie przymierzył na lewy słupek, ale Onana był na posterunku i nie dał się zaskoczyć. Chwilę później Donny van de Beek uderzał bez przyjęcia, piłka leciała pod poprzeczkę, jednak bramkarz „Orłów” wyciągnął ręce i udaremnił jego próbę.

Arbiter doliczył kilka minut do drugiej połowy. W drugiej minucie dodatkowego czasu gry Ajax objął prowadzenie. Noussair Mazraoui znalazł trochę przestrzeni w polu karnym, Odisseas Vlachodimos nie miał jak obronić jego uderzenia, bo piłka odbiła się jeszcze po drodze od jednego zawodnika i go zmyliła. Ekipa z Amsterdamu sięgnęła po trzy punkty.

AFC Ajax – SL Benfica 1:0 (0:0) Mazraoui 90+2'

• Valverde: Rywalizacja z United będzie trudna

Trener Barcelony, Ernesto Valverde przyznał, że spodziewa się trudnego pojedynku z Manchesterem United. Hiszpan uważa, że rywalizacja będzie wyrównana i na pewno obie drużyny mają szansę na awans.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Pomocnik Ajaksu, Frenkie de Jong jest łączony z przenosinami do takich klubów jak Barcelona czy Manchester City. 21-latek mówi, że nie wie, gdzie trafi po zakończeniu sezonu, ale ujawnia jednocześnie, że władze klubu dały mu pozwolenie na prowadzenie negocjacji. W tym tygodniu ujawniono, że Paris Saint-Germain może zaoferować 75 milionów euro, także Bayern Monachium obserwuje poczynania nastolatka. Piłkarz ma kontrakt ważny do czerwca 2022 roku.

• PSG pokonało Liverpool; sytuacja w grupie C coraz bardziej skomplikowana!

Ekipa Tuchela zrobiła dziś wszystko, aby pozostać nadal w grze o fazę pucharową Champions League