Komplet wyników wtorkowych meczów 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Autor: Michał Nowacki | 23.10.2018 23:30 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po kilku tygodniach przerwy rozgrywki Ligi Mistrzów zostały wznowione. Tradycyjnie, nie brakowało emocji oraz zaskakujących rezultatów.

Recenzja meczu AEK FC – FC Bayern Monachium

Recenzja meczu Real Madryt CF – FC Viktoria Pilzno

Recenzja meczu Manchester United FC – Juventus FC

Recenzja meczu AS Roma – PFK CSKA Moskwa

Recenzja meczu FK Szachtar Donieck – Manchester City FC

Recenzja meczu AFC Ajax – SL Benfica

Valencia objęła prowadzenie w 26. minucie. Carlos Soler podawał do napastnika, zaś dzięki niemu na listę strzelców wpisał się Michy Batshuayi, który jeszcze minął bramkarza i kopnął piłkę do pustej bramki.

W 50. minucie Christian Fassnacht uderzał głową z kilku metrów i z największym trudem jakimś cudem piłkę wybił Neto. Pięć minut później Andris Treimanis użył gwizdka i w oczach „Nietoperzy” pojawił się strach. Daniel Parejo był najbardziej przerażony, gdyż sędzia dopatrzył się faulu zawodnika, który nie trafił w piłkę tylko w nogi rywala. Do jedenastki podszedł Guillaume Hoarau i doprowadził do remisu.

W 89. minucie Sanogo mógł dać swojej drużynie zwycięstwo. Piłka bita z rzutu rożnego, zawodnik uderza głową, ale w prawy słupek.

BSC Young Boys – Valencia CF 1:1 (0:1) Hoarau 55' (k.) – Batshuayi 26'

To, co wydarzyło się w meczu Hoffenheim z Lyonem, kibice zapamiętają na długo. Już w trzeciej minucie Bertrand Traoré mógł otworzyć wynik meczu, ale piłkarz Lyonu uderzył w prawy słupek. Szczęście do niego uśmiechnęło się w 27. minucie, kiedy to katastrofalne błędy popełnił rywal. Bramkarz zagrał do obrońcy, ten próbował wykonać podanie zwrotne, wtedy do piłki dopadł Bertrand Traoré i otworzył wynik meczu.

W 33. minucie Andrej Kramarić doprowadził do remisu. Chorwat doszedł do bezpańskiej piłki i wpakował ją do bramki Lyonu. W 47. minucie udało mu się dać swojej drużynie prowadzenie, gdyż uderzył na bramkę, piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki.

W 59. minucie strzelec gola dla Lyonu widział lepiej ustawionego kolegę, podał mu piłkę a ten wykorzystał okazję i doprowadził do remisu. Tanguy Ndombélé skierował piłkę tuż przy prawym słupku. Kilka minut później kolejną bramkę dla OL zdobył Memphis Depay.

W końcówce meczu Hoffenheim miało trzy wyśmienite okazje, aby doprowadzić do remisu. W 83. minucie Kevin Akpoguma silnie uderzał na bramkę Lyonu, ale piłka minęła nieznacznie lewy słupek. Pięć minut później gospodarze wykonywali rzut wolny. Kevin Vogt odbił piłkę głową, która minęła prawy słupek. Joelinton w doliczonym czasie gry zapewnił remis. Na ten sukces wpływ miał cały zespół, który mądrze rozegrał całą akcję. Futbolówka wędrowała jak po sznurku, od zawodnika do zawodnika, zaś na końcu Schulz zagrywał w poprzek i Joelinton z kilku metrów dołożył tylko nogę.

TSG 1899 Hoffenheim – Olympique Lyon 3:3 (0:1) Kramarić 33', 47', Joelinton 90+2' – Traoré 27', Ndombélé 59', Depay 67'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Olympique Lyon, Hiszpania, Francja , Niemcy, Valencia, Young Boys Berno, Szwajcaria, TSG Hoffenheim, Bertrand Traore, Memphis Depay, Andrej Kramaric, Joelinton, Young Boys - Valencia 2018-10-23, Hoffenheim - Ol. Lyon 2018-10-23

• Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

Valencia CF osiągnęła wstępne porozumienie z Villarreal CF w sprawie transferu Dienisa Czeryszewa – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Estadio Mestalla. Do sfinalizowania kontraktu brakuje jeszcze kilku dokumentów.

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

FC Barcelona i Valencia CF doszły do porozumienia w sprawie transferu Norberto Murary. Zawodnik będzie związany z katalońskim klubem przez cztery najbliższe sezony.

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.