Mistrzowie Belgii napsuli krwi ekipie z Monako

Mateusz Deluga | 24.10.2018 20:44 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ClubBrugge | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Thierry Henry zadebiutował jako szkoleniowiec w Lidze Mistrzów. Jego AS Monaco znajduje się w poważnym kryzysie. Spotkanie z Club Brugge pokazało, że przed ekipą z Księstwa jeszcze wiele pracy, by osiągać zadowalające wyniki.

Michael Olivier wyprowadził obie „jedenastki” na stadion Club Brugge. Spotkanie rozpoczęło się od huraganowych ataków gości z Księstwa Monako. Niestety, w 8. minucie urazu nabawił się Stefan Jovetić. Za Czarnogórca w 12. minucie pojawił się Sofiane Diop.

W 14. minucie padła bramką dla gospodarzy, jednak asystent Michaela Oliviera podniósł chorągiewkę w górę, spalony. Wesley był wyraźnie niepocieszony. Chwilę później Andrea Raggi otrzymał piłkę i oddał strzał, po którym piłka minęła lewy słupek.

Legenda „Kanonierów” stała zdenerwowana przy linii bocznej boiska. Francuz domagał się kartki za faul na swoim zawodniku. Tymczasem Youri Tielemans nie zdołał skończyć ataku swojego zespołu. Goście wyraźnie przejęli inicjatywę. Zawodnicy podawali futbolówkę między sobą, konstruując atak pozycyjny, który skończył się stratą piłki.

W 32. minucie Aleksandr Gołowin posłał prostopadłe podanie do Moussy Sylli, a ten nie zastawiał się długo i posłał piłkę tuż przy lewym słupku bramki. Henry mógł odetchnąć z ulgą. Niespełna siedem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Hans Vanaken posłał piłkę w pole karne Monaco, Kamil Glik przegrał pojedynek główkowy z Wesleyem, który umieścił futbolówkę w siatce.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Emmanuel Dennis odebrał podanie w narożniku pola karnego. Nigeryjski piłkarz zdecydował się na oddanie strzału, po którym piłka została obroniona przez Loïca Badiashile'a.

W 61. minucie Ruud Vormer mógł wyprowadzić Brugge na prowadzenie, ale piłka po jego strzale nie odnalazła drogi do siatki. W 72. minucie Aleksandr Gołowin szukał swojej szansy na zdobycie bramki. Rosjanin stanął sam na sam z Karlo Leticą, ale to bramkarz wyszedł zwycięsko z tej sytuacji.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. AS Monaco po raz kolejny rozczarowało kibiców, którzy licznie przybyli na stadion w Brugii. Gospodarze mogli być zadowoleni ze zdobycia cennego punktu. Natomiast z przebiegu gry nie mógł być zadowolony Thierry Henry, który z nietęgą miną zszedł do szatni.

Club Brugge – AS Monaco 1:1 (1:1) Wesley 39’ – Sylla 32’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Francja , Belgia, Thierry Henry, Stevan Jovetić, Djibril Sidibe, Kamil Glik, Nacer Chadli, Andrea Raggi, Brugge - Monaco 2018-10-24

• Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

Za nami pierwsze spotkania rundy przedwstępnej eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do kolejnego etapu zapewniły sobie FC Santa Coloma oraz Feronikeli Drenas.

W pierwszej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Piast Gliwice zagra z BATE Borysów. UEFA podała oficjalne daty i godziny rozegrania dwumeczu.

Komisja Dyscypliny UEFA potwierdziła karę dla Neymara, który we wpisie w mediach społecznościowych zwyzywał arbitrów odpowiadających za VAR w rewanżowym meczu paryżan z Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów.