Koncert Liverpoolu; Crvena Zvezda znów znokautowana

Filip Sitek | 24.10.2018 22:54 | źródło zdjęcia: Twitter.com/LFC | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Zgodnie z przewidywaniami „The Reds” bez problemów ograli wysoko swojego dzisiejszego rywala.

O godzinie 21:00 na Anfield rozpoczęło się starcie pomiędzy Liverpoolem i Crveną Zvezda. Nic nie wskazywało na to, aby mecz zakończył się innym wynikiem, niż wysokie zwycięstwo gospodarzy.

Początek spotkania zgodnie z oczekiwaniami należał do „The Reds”. Raz po raz podopieczni Kloppa szukali sposobu na objęcie prowadzenia. Pierwszy groźny strzał na bramkę oddał w 11. minucie Salah. Z kolei po stronie gości szczęścia poszukał Sabić. Ostatecznie pierwszego gola zobaczyliśmy w 20. minucie meczu. Jego autorem był Firmino.

Później gracze Liverpoolu przez długi okres czasu nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Borjana. Bardzo blisko tego celu był Shaqiri w 38. minucie spotkania. Druga bramka „The Reds” padła finalnie rzutem na taśmę w 45. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Salah. Takim też wynikiem zakończyła się I połowa.

Tuż po przerwie Egipcjanin miał już na swoim koncie 2 trafienia. Tym razem padło ono z rzutu karnego w 51. minucie. Później przez dłuższy okres czasu nie mieliśmy żadnych ciekawych zdarzeń. Dopiero w 77. minucie nadarzyła się gospodarzom okazja na zdobycie gola. Był nim rzut karny a do piłki podszedł Mané. Senegalczyk jednak spudłował. Ostatecznie czwarte trafienie i tak padło. Stało się to w 80. minucie, a jego autorem był Sturridge.

Finalnie więcej goli już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem ekipy „The Reds”

Liverpool FC – FK Crvena Zvezda 4:0 (2:0) Firmino 20', Salah 45', 51' (k.), Sturridge 80'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Anglia, Serbia, Daniel Sturridge, Mohamed Salah, Roberto Firmino, FK Crvena zvezda Belgrad, Liverpool - Crvena Zvezda 2018-10-24

• Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

Sepp van den Berg to pierwsze wzmocnienie Liverpoolu w letnim oknie transferowym. 17-letni obrońca dołączył do zespołu Jürgena Kloppa za około 1,5 miliona euro.

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

Alberto Moreno od nowego sezonu zostanie zawodnikiem hiszpańskiego Villarrealu – podaje Marca. Kontrakt lewego obrońcy kończy się oficjalnie 30 czerwca i wówczas piłkarz podpiszę kontrakt z czternastą drużyną Primera División.

Za nami pierwsze spotkania rundy przedwstępnej eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do kolejnego etapu zapewniły sobie FC Santa Coloma oraz Feronikeli Drenas.