Popis Hakimiego; „El Atleti” na kolanach

Autor: Karol Brandt | 24.10.2018 22:54 | źródło zdjęcia: Twitter.com/BVB | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Rezultat pierwszej połowy nie wskazywał na to, że BVB pokona aż tak wysoko Atlético Madryt.

Dzisiejszego wieczoru BVB z Łukaszem Piszczkiem w składzie rywalizowało z „Los Rojiblancos”. Było to starcie dwóch liderów w grupie A.

Goście właściwie od pierwszej chwili tego meczu zamknęli na własnej połowie swoich rywali. Piłkarze Atlético Madryt bronili się jednak niezwykle mądrze, nie pozwalając Niemcom na zbyt wiele.

W 21. minucie zniecierpliwiony Axel Wistel zdecydował się na strzał z dystansu, lecz na posterunku był Jan Oblak, który nie dopuścił do straty gola. Dziesięć minut później obie drużyny zmarnowały swoje okazje. Najpierw tuż nad poprzeczką piłkę posłał Christian Puliscic, a już chwilę później Antoine Griezmann oddał strzał, po którym futbolówka przeleciała obok prawego słupka.

W 35. minucie Lucian Favre został zmuszony do przeprowadzenia zmiany w swoim zespole. Kontuzji doznał Thomas Delaney, a jego miejsce na boisku zajął Mahmoud Dahoud. Nim sędzia zaprosił obie „jedenastki” do szatni, przyszło przełamanie ze strony gospodarzy. Wówczas tuż sprzed pola karnego uderzył Axel Witsel, a piłka po odbiciu od nóg Saúla Ñígueza wpadła do siatki i było 1:0 dla BVB. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona gry.

Warto dodać, że tuż przed przerwą w twarz kopnięty został Łukasz Piszczek. Polak wrócił jednak na drugą połowę. W 53. minucie do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Saúl Ñíguez, a piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wyszła poza linię końcową. Dziesięć minut później hiszpański pomocnik zmarnował kolejną okazję. Tym razem uderzył głową tuż nad bramką.

W 73. minucie prowadzenie dla Borussii podwyższył Raphaël Guerreiro, któremu asystował Achraf Hakimi. Marokańczyk rozgrywał dzisiaj kapitalne zawody. Dowód? W 83. minucie defensor zanotował kolejną asystę, a na listę strzelców wpisał się Jadon Sancho.

Nim sędzia zakończył te zawody, swoją drugą bramkę zdobył Raphaël Guerreiro. Portugalczyk ustalił wynik rywalizacji.

Borussia Dortmund – Atlético Madryt 4:0 (1:0) Witsel 38’, R. Guerreiro 73’, 89’, Sancho 83’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Atletico Madryt, Hiszpania, Polska, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Axel Witsel, Saul Niguez, Raphael Guerreiro , Achraf Hakimi, Borussia D. - Atl. Madryt 2018-10-24