Ważne zwycięstwo Barcelony; Inter z pierwszą porażką w grupie

Mateusz Deluga | 24.10.2018 22:56 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBarcelona | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Duma Katalonii” rozegrała mecz z Interem bez swojej największej gwiazdy. Lionel Messi leczy kontuzję, która uniemożliwiła mu grę w tym spotkaniu. Pomimo absencji Argentyńczyka, „Blaugrana” poradziła sobie z mediolańczykami.

Początek spotkania na Camp Nou był niezwykle wyrównany. Obaj szkoleniowcy przekazywali swoim podopiecznym polecenia, co do ustawienia na boisku. Philippe Coutinho był zawodnikiem, który w pierwszym kwadransie spotkania wykazywał się niezwykłą aktywnością. Brał na siebie ciężar gry oraz próbował rozgrywać futbolówkę. W przypadku straty piłki do akcji włączali się również Arthur oraz Ivan Rakitić.

Po stronie „Nerazzurrich” najjaśniejszym punktem był Ivan Perisić, który ciągnął grę zespołu z Mediolanu. W 18. minucie Clément Lenglet wyskoczył najwyżej w polu karnym Interu i uderzył piłkę głową, ale ta nie sprawiła problemu golkiperowi gości, który poradził sobie ze strzałem Francuza. W 32. minucie „Blaugrana” objęła prowadzenie. Luis Suárez przyjął piłkę, po czym wrzucił ją w pole karne, gdzie był Rafinha. Brazylijczyk umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie trener Spalletti zdecydował się na zmianę. Candreva opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Matteo Politano. W 61. minucie Clément Lenglet zebrał odbitą piłkę pod polem karnym Handanovicia i oddał strzał, lecz bramkarz złapał futbolówkę w rękawice. Siedem minut przed końcem spotkania Ivan Rakitić znalazł kątek oka w polu karnym Jordiego Albę, po czym zaadresował do niego futbolówkę. Obrońca Barcelony podwyższył wynik na 2:0.

Mecz zakończył się zwycięstwem Barcelony, która poradziła sobie bez Messiego. Trzy punkty powędrowały do stolicy Katalonii.

FC Barcelona – Inter Mediolan 2:0 (1:0) Rafinha 29', Alba 83'

Czytaj więcej o: Hiszpania, Włochy, Sergio Busquets, Rafinha, Philippe Coutinho, Luciano Spalletti, Ernesto Valverde, Mauro Icardi, Clement Lenglet, Barcelona - Inter 2018-10-24

• PSG włączyło się do walki o Philippe Coutinho

Plotki na rynku transferowym zaczynają coraz bardziej nabierać tempa. Zdaniem madryckiego AS-a, Paris Saint-Germain ponownie zainteresowało się Philippe Coutinho z Barcelony. Ponadto na linii między tymi klubami ma dojść do wymiany zawodników.

Trener Barcelony, Ernesto Valverde przyznał, że spodziewa się trudnego pojedynku z Manchesterem United. Hiszpan uważa, że rywalizacja będzie wyrównana i na pewno obie drużyny mają szansę na awans.

Sergio Busquets był pod wrażeniem umiejętności swojego klubowego kolegi, Lionela Messiego. Argentyńczyk w derbowym meczu z Espanyolem zdobył dwa gole z obu rzutów wolnych.

Szkoleniowiec "Blaugrany", Ernesto Valverde przyznał, że wszyscy w klubie muszą pomóc, aby Ousmane Dembélé rozwinął swój wielki talent. Francuz miał trudne początki na Camp Nou w aklimatyzacji, doznał długiej kontuzji, która zahamowała jego rozwój w poprzednim sezonie. Co chwilę pojawiały się informacje w mediach, że Francuz zostanie sprzedany oraz różne negatywne informacje z jego życia prywatnego.

Pomocnik Barcelony, Sergio Busquets w samych superlatywach wypowiedział się o swoim klubowym koledze, który zapewnił remis w starciu z Atlético Madryt. Ostatnio na Ousmane'a Dembélé spadła spora fala krytyki.