Copa del Rey: Santi Mina bohaterem „Nietoperzy”

Autor: Karol Brandt | 30.10.2018 21:22 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ElDesmarque_VCF | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Rywale Valencii mają za sobą bardzo przyzwoite zawody. Pomimo gry w osłabieniu, pierwsi strzelili gola. Jednak to podopieczni Marcelino Torala cieszyli się ze zwycięstwa. Rewanż odbędzie się na Estadio Mestalla.

We wtorkowy wieczór rozgrywane były pierwsze mecze 1/16 finału Pucharu Króla. W jednym z nich trzecioligowe CD Ebro podejmowało Valencię. Co ciekawe, goście wybiegli na boisko w mocnym składzie.

Od początku spotkania „Nietoperze” przeważali nad rywalami. Jednak i gospodarze momentami wzbudzali zachwyt u swoich kibiców. Wykazywali się oni wysoką kulturą gry, lecz brakowało im dokładności pod polem karnym rywali.

Impas próbował przerwać Kévin Gameiro, który w 23. minucie wbiegł w „szesnastkę” gospodarzy i oddał silny strzał. Bramkarz popisał się jednak znakomitą interwencją i gol nie padł. Chwilę potem z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Tiaro Portuga. Portugalczyk zagrał piłkę ręką i tym samym osłabił swój zespół.

Już w doliczonym czasie gry z dystansu huknął Daniel Wass. Wówczas Salva de la Cruz fantastycznie pofrunął i uchronił swoją drużynę przed stratą bramki. W pierwszej połowie bardzo elektryczny był Rúben Vezo, przez co miejscowi tworzyli sobie zagrożenie pod polem karnym „Los Che”.

W przewie w drużynie przyjezdnych zmieniony został Kévin Gameiro, którego miejsce na boisku zajął Michy Batshuayi. Pomimo gry w „10”, gospodarze wyszli na prowadzenie. Doszło do tego w 62. minucie, gdy piłkę z rzutu wolnego w pole karne zagrał Sergio Cortés. Wtedy na listę strzelców wpisał się Jonan Amelibia.

Radość gospodarzy trwała około dziesięciu minut. Wówczas fantastyczny strzał na bramkę rywali posłał Santi Mina i było 1:0. Ten sam zawodnik 80. minucie wykorzystał centrę Daniela Wassa i ucieszył kibiców drużyny przyjezdnej. Więcej goli dzisiaj nie padło.

CD Ebro Valencia CF 1:2 (0:0) Amelibia 61’ – Mina 71’, 80’