Copa del Rey: Odriozola i Vinícius ojcami sukcesu. Wysoka wygrana „Królewskich”

Autor: Karol Brandt | 31.10.2018 21:31 | źródło zdjęcia: Twitter.com/TheKingSR4 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Santiago Solariego przybyli do Melilli bez kilku podstawowych piłkarzy. Pomimo tego zdołali pewnie wygrać i są w znakomitej sytuacji przed rewanżem na Santiago Bernabéu.

W 1/16 finału Pucharu Króla Real Madryt trafił na trzecioligową Melillę. „Królewscy” przystępowali do tego spotkania tuż po sromotnej porażce z FC Barceloną. Był to pierwszy oficjalny mecz Santiago Solariego w roli szkoleniowca pierwszego zespołu „Los Blancos”. Argentyńczyk musiał sobie radzić bez takich piłkarzy jak Marcelo czy Dani Carvajal.

Początkowo na boisku panował spory chaos. Goście starali się wymieniać dużo podań, by w końcowej fazie wypracować okazję bramkową któremuś z ofensywnych piłkarzy. Jednak w fatalnej dyspozycji strzeleckiej znajdował się Lucas Vázquez, który zmarnował trzy znakomite szanse.

Na jego szczęście Real Madryt pomimo tego zdołał strzelić dwa gole i na przerwę zawodnicy gości schodzili w dobrych nastrojach. Pierwszy gol padł po asyście Álvaro Odriozoli, który dograł piłkę w pole karne do Karima Benzeny, a Francuz otworzył wynik rywalizacji. W doliczonym czasie gry maestrią popisał się Vinícius Junior, który zagrał futbolówkę między nogami jednego z rywali, a następnie Marco Asensio mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi i było 2:0.

Po przerwie na boisku zameldowali się Nacho oraz Federico Valverde. W 72. minucie Vinícius Junior już miał cieszyć się trafienia, ale w ostateczności piłka po jego strzale trafiła w lewy słupek. Cóż za pech Brazylijczyka! Kilka minut później zakotłowało się pod bramką gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał Álvaro Odriozola i było już 3:0 dla Realu Madryt.

Prawy defensor w doliczonym czasie gry po raz kolejny był na ustach kibiców. W tej sytuacji asystował przy golu Cristo Gonzáleza, który uderzył piłkę głową. 21-latek ustalił wynik spotkania. Rewanż odbędzie się w Madrycie.

UD Melilla Real Madryt CF 0:4 (0:2) Benzema 28’, Asensio 45+1’, Odriozola 79’, C. González 90+2’