DFB-Pokal: „Byki” nie pozostawiły złudzeń „Wieśniakom”

Filip Sitek | 31.10.2018 22:40 | źródło zdjęcia: Twitter.com/RBLeipzig_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Z pewnością nikt się nie spodziewał, że gospodarze poradzą sobie dziś tak dobrze. Szczególnie, że rywal był z najwyższej półki.

O godzinie 20:45 na murawę Red Bull Arena wybiegły „jedenastki” Lipska i Hoffenheim. Zwycięzca tego pojedynku miał zapewniony awans do III rundy Pucharu Niemiec.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. Raz po raz tworzyli oni sobie groźne akcje podbramkowe. Brakowało jednak konkretów i wykończenia. W wyniku tego mecz był dla kibica strasznie nudny i monotonny. Pod koniec I połowy do głosu doszli także goście. Zdołali oni nawet stworzyć parę ciekawych okazji. Ostatecznie te mizerne 45 minut pojedynku zakończyły się wynikiem 0:0.

II część spotkania rozpoczęła się idealnie dla „Byków”. Już w 48. minucie gola strzelił Timo Werner.  Gospodarze nie zamierzali przejść do defensywy i czekać na rozwój wypadków, tylko od razu pójść za ciosem. W 56. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się niemiecki napastnik.

„Wieśniaki” mimo dołożenia wszelkich starań nie były dziś w stanie zagrozić w żaden sposób rywalowi. Co warto dodać, to „Byki” były bliżej zdobycia kolejnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy.

RB Lipsk – TSG 1899 Hoffenheim 2:0 (0:0) Werner 48', 56'