Duet Mbappé - Neymar zapewnił gospodarzom trzy punkty

Mateusz Deluga | 02.11.2018 22:42 | źródło zdjęcia: twitter.com/PSG_inside | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Zespół Thomasa Tuchela skrzyżował rękawice z OSC Lille. „Paryżanie” odnieśli zwycięstwo nad „Mastifami”, którzy musieli pogodzić się z utratą trzech „oczek” na rzecz PSG.

Arbitrem wyznaczonym na to spotkanie był François Letexier. Piłkarze z Paryża przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie. W „jedenastce” wyselekcjonowanej przez Thomasa Tuchela mogliśmy zobaczyć m.in. Neymara, Kylian Mbappé oraz Gianluigiego Buffona.

W 10. minucie obrońcom gości dał się we znaki Kylian Mbappé. Francuz otrzymał piłkę od jednego ze swoich kolegów, a następnie zdecydował się na strzał, po którym piłka minęła lewy słupek bramki o kilka centymetrów. Dwanaście minut później Ángel Di María zdecydował się na finezyjny strzał, po którym futbolówka została wybita na rzut rożny. Świetnie w bramce „Mastifów” zachował się Mike Maignan.

Thomas Meunier w 30. minucie był bliski pokonania bramkarza Lille. Belg otrzymał precyzyjne podanie, ale nie zdołał wykończyć akcji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny walczyły na boisku, ale nie przełożyło się to na rezultat. Po upływie 45 minut arbiter François Letexier, zaprosił obie „jedenastki” do szatni.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Zespół z Paryża zmagał się od dłuższego czasu z nieskutecznością. Natomiast goście z Lille nie potrafili sforsować formacji obronnej PSG.

W 70. minucie do bramki Maignana trafił Mbappé. Przy bramce asystował Neymar, który odnalazł napastnika precyzyjnym prostopadłym podaniem, 1:0 dla gospodarzy. Bramka strzelona przez Mbappé zmotywował PSG. Podopieczni Tuchela chcieli podwyższyć prowadzenie na Parc des Princes, jednak początkowo z marnym skutkiem.

W 84. minucie Neymar wpisał się na listę strzelców. Mbappé postanowił odwdzięczyć się Brazylijczykowi za asystę i podał futbolówkę do skrzydłowego, który podwyższył wynik na 2:0. W doliczonym czasie gry Thilo Kehrer zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”, do której podszedł Nicolas Pépé. Skrzydłowy pewnie wykorzystał rzut karny.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Paris Saint-Germain. Pomimo słabszej pierwszej pierwszej partii, gospodarze zdołali zdobyć dwa gole dające trzy punkty. Thomas Tuchel mógł być zadowolony z wyniku. Niestety o efektownej grze swojego zespołu mógł jedynie pomarzyć.

Paris Saint-Germain – Lille OSC 2:1 (0:0) Mbappé 70', Neymar 84' Pépé 90+4' (k.)

Czytaj więcej o: Francja , OSC Lille, Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon, Angel Di Maria, Neymar, Marquinhos, Thomas Tuchel, Thomas Meunier, Kylian Mbappe, Ligue1