Dublet Gagliardiniego, Piątek sobotę zaczynał na ławce

Autor: Michał Nowacki | 03.11.2018 16:47 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Inter_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Inter Mediolan nie dał żadnych szans rywalowi i pewnie go pokonał przed własną publicznością. Od początku spotkania Krzysztof Piątek siedział na ławce rezerwowych i na boisko wszedł dopiero w drugiej połowie.

Lautaro Martinez próbował szczęścia w drugiej minucie, ale minimalnie obok lewego słupka. W 12. minucie Darko Lazović uderzył na bramkę, piłka była mocno podkręcona i długo leciała w kierunku bramki. Jednak w ostatniej chwili zmieniła swoją trajektorię lotu i przeszła obok prawego słupka.

W 14. minucie Roberto Gagliardini dostał piłkę pod nogi i wiedział jak ją wpakować do bramki tuż przy prawym słupku. Dwie minuty później było już 2:0, tym razem autorem gola był Matteo Politano. W 36. minucie Stefan de Vrij uderzył głową w polu karnym, ale piłka przeszła nieznacznie obok bramki.

Drugą połowę znakomicie rozpoczął Inter, który podwyższył na 3:0 i pozbawił Genoę szans na choćby punkt. Roberto Gagliardini dopadł do odbitej piłki i podwyższył prowadzenie Interu. Chwilę po tej bramce na boisko wszedł Krzysztof Piątek, który zastąpił Gorana Pandeva.

I minutę później Polak mógł zdobyć honorowe trafienie dla gości, doszedł do piłki bitej z rzutu rożnego, ale golkiper wspaniale interweniował. Piłka szła pod poprzeczkę i mogła zagrozić bramce rywali.

W doliczonym czasie gry Inter zdobył jeszcze dwa gole. Najpierw João Mário, który dostał piłkę od Keity Baldé i uderzył z końcówki pola karnego podwyższył na 4:0. Później Radja Nainggolan ustalił wynik na 5:0.

Inter Mediolan – Genoa CFC 5:0 (2:0) Gagliardini 14', 49', Politano 16', Mário 90+1', Nainggolan 90+4'

Czytaj więcej o: Inter Mediolan, Włochy, Polska, Genoa CFC, Radja Nainggolan, Serie A TIM, Włochy, Roberto Gagliardini, Matteo Politano, Joao Mario, Krzysztof Piątek