Kapitalne zawody na BayArena; dublet Joelintona

Autor: Karol Brandt | 03.11.2018 17:17 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Achtzehn99_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 10. kolejki Bundesligi padło aż pięć goli. Mogło ich być zdecydowanie więcej, gdyby nie świetna dyspozycja Olivera Baumanna.

Dzisiejszego popołudnia „Aptekarze” podejmowali na własnym stadionie „Wieśniaków”. Oba zespoły przystępowały do tego meczu w odmiennych humorach. Gospodarze wygrali swoje spotkanie w Pucharze Niemiec i awansowali do kolejnej rundy, zaś przyjezdni musieli uznać wyższość „Byków”.

Strzelanie w tych zawodach rozpoczął będący w świetnej formie Reiss Nelson. Po około dziesięciu minutach przyjezdnym odpowiedział Karim Bellarabi, który także w ostatnim czasie znajduje się w doskonałej dyspozycji.

W 34. minucie było już 2:1 dla Hoffenheim. Autorem gola Joelinton, który zamienił centrę kolegi na gola. Tuż po tej sytuacji bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Karim Bellarabi, jednak tym razem doskonale zachował się Oliver Baumann. Wyglądało na to, że golkiper „Wieśniaków” wreszcie przypomniał sobie na czym polega fach bramkarski.

W 38. minucie autor gola na 1:1 opuścił boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Leon Bailey. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym przewinił Jonathan Tah. Karnego na gola zamienił Vincenzo Grifo.

W 54. minucie Oliver Baumann popisał się kolejną znakomitą paradą, tym razem przy strzale Kevina Vollanda. Golkiper gości był dzisiaj bardzo czujny i nie dał się zaskoczyć także Leonowi Baileyowi, który próbował swoich szans z rzutu wolnego.

W 73. minucie wynik ustalił Joelinton. Brazylijczyk oddał strzał z okolic pola karnego i było 4:1. Ten mecz mógł się podobać!

Bayer 04 Leverksuen TSG 1899 Hoffenheim 1:4 (0:2) Bellarabi 30’ – R. Nelson 19’, Joelinton 34’, 73’, Grifo 49’ (k.)