„Królewsko-Niebiescy” ograli „Czerwonych”

Autor: Karol Brandt | 03.11.2018 17:23 | źródło zdjęcia: Twitter.com/S04_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Domenico Tedesco zgarnęli kolejne trzy punkty.

„Czeladnicy” kilka dni temu zanotowali awans do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. Tą ścieżką nie podążyli hanowerczycy, którzy odpadli już z rozgrywek.

W pierwszej połowie na boisku panował ogromny chaos. Bez wątpienia na pierwszy plan wysuwali się arbitrzy. Najpierw Mark Uth wpakował piłkę do bramki, lecz gol ten nie został uznany. Jakiś czas później sędzia wskazał na „wapno”, odgwizdując faul Josipa Eleza. Następnie skorzystał z systemu VAR i anulował rzut karny.

W 57. minucie gospodarze otrzymali rzut karny, gdy we własnej „szesnastce” przewinił Philipp Tschauner. Wówczas wynik otworzył Nabil Bentaleb. Kolejne emocje czekały nas w okolicach 70. minuty. Wtedy to do wyrównania doprowadził Hendrik Weydandt, a już po minucie kolejną bramkę dla „Czeladników” zdobył Breel Embolo.

W 85. minucie Mark Uth miał wreszcie swoją chwilę chwały. Napastnik ekipy miejscowej wykazał się trzeźwością umysłu i dopadł do odbitej piłki. Reszta była już tylko formalnością. Trzy punkty zostały w Gelsenkirchen.

FC Schalke 04 Hannover 96 3:1 (0:0) Weydandt 70’ – Bentaleb 57’ (k.), Embolo 70’, Uth 86’