Wynik lepszy niż gra. „Królewscy” zwyciężyli!

Autor: Karol Brandt | 03.11.2018 18:04 | źródło zdjęcia: Twitter.com/LaLigaEN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 11. kolejce La Ligi podopieczni Santiago Solariego długo męczyli się z Realem Valladolid. Bliżsi gola byli przyjezdni, jednak pod koniec spotkania padły dwa gole dla madrytczyków, którzy tym samym mogli cieszyć się z trzech punktów.

„Los Blancos” kilka dni temu odnieśli zwycięstwo nad Melillą i są już jedną nogą w kolejnej rundzie Pucharu Króla. Dzisiaj ich rywalem byli piłkarze Realu Valladolid.

Real Madryt mógł objąć prowadzenie już na początku meczu. Mógł, gdyby swoją okazję wykorzystał Karim Benzema. Zamiast tego Francuz uderzył obok bramki. W kolejnych minutach oglądaliśmy już wyrównane zawody. Ostatecznie gole do przerwy nie padły.

W 56. minucie kapitalny strzał z dystansu oddał Casemiro. Wówczas Jordi Masip fantastycznie interweniował i wynik nie uległ zmianie. Chwilę potem Brazylijczyka zmienił Isco. Następnie bliski objęcia prowadzenia był zespół z Valladolid. W tej sytuacji uderzał Rubén Alcaraz, a piłka wylądowała na poprzeczce!

W 60. minucie goście nie wykorzystali kolejnej szansy. Tym razem przy próbie Toniego genialnie interweniował Thibaut Courtois. Ten sam zawodnik huknął z dystansu kilka minut później. Wówczas futbolówka trafiła w poprzeczkę. Przyjezdni mieli dziś ogromnego pecha.

W 73. minucie na boisku zameldował się Vinícius Junior, który zmienił Marco Asensio. Brazylijczyk dziesięć minut później brał udział w akcji bramkowej. Oddał strzał, po którym piłkę do własnej bramki skierował Kiko. Golkiper starał się jeszcze ratować sytuację, lecz ta sztuka mu się nie udała.

W 88. minucie Fernando Calero sfaulował we własnym polu karnym Karima Benzemę. Piłkę na „wapnie” ustawił Sergio Ramos i zaskoczył bramkarza wspaniałą podcinką. Tym samym gospodarze zanotowali trzy punkty.

Real Madryt CF – Real Valladolid CF 2:0 (0:0) Vinícius 83’, S. Ramos 88’ (k.)