90 minut to za mało; remis Arsenalu z Liverpoolem

Mateusz Deluga | 03.11.2018 20:23 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Arsenal | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„The Reds” pod wodzą Jürgen Kloppa przyjechali do Londynu, aby zmierzyć się z Arsenalem. James Milner zdobył bramkę otwierającą spotkanie, na gola Anglika odpowiedział Francuz - Alexandre Lacazette.

Już w 4. minucie Alexandre Lacazette mógł wyprowadzić ekipę z Londynu na prowadzenie. Na szczęście dla kibiców gości, refleksem popisał się Alisson Becker. W 16. minucie Granit Xhaka zdecydował się na oddanie strzału, po którym piłka sprawiła trudność interweniującemu bramkarzowi Liverpoolu.

W 17. minucie Henrich Mchitarjan usiłował zdobyć bramkę dla „Kanonierów”, jednak jego próba okazała się niepowodzeniem. Dwie minut później na listę strzelców wpisał się Sadio Mané, jednak arbiter nie uznał bramki, ponieważ według sędziego bocznego Senegalczyk znajdował się na spalonym.

Sześć minut później ponownie do głosu doszli piłkarze z miasta Beatelsów. Virgil van Dijk wyskoczył najwyżej w polu karnym Arsenalu i uderzył piłkę głową, lecz na posterunku stanął Bernd Leno. Holenderski obrońca ponownie znalazł się w polu karnym londyńczyków w 45. minucie, tylko słupek zdołał uchronić gospodarzy od straty bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, obaj trenerzy z olbrzymim niezadowoleniem opuścili murawę i udali się do szatni.

W 62. minucie do bramki Arsenalu trafił James Milner. Bernd Leno niefortunnie interweniował w polu karnym „Kanonierów”. Odbitą futbolówkę do bramki skierował Milner. 1:0 dla Liverpoolu, Jürgen Klopp odetchnął z ulgą.

W 75. minucie Virgil van Dijk po raz kolejny oddał groźny strzał. Bernd Leno znowu uratował gospodarzy. W 82. minucie Alexandre Lacazette zdołał pokonać Alissona, kibice na stadionie wpadli w euforię.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Arsenal rzutem na taśmę zapewnił sobie punkt w konfrontacji z Liverpoolem. To było świetne spotkanie, z niesamowitą ilością sytuacji strzeleckich.

Arsenal FC – Liverpool FC 1:1 (0:0) Lacazette 82'Milner 62'

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Liverpool FC, Anglia, Unai Emery, Jurgen Klopp, Sokratis Papastathopoulos, Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette, Alisson Becker, Fabinho, Premier League