„Obywatele” znokautowali „Świętych”!

Filip Sitek | 04.11.2018 17:53 | źródło zdjęcia: Twitter.com/PremierLeague | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W niebieskiej części Manchesteru bez zmian. Ekipa Guardioli nadal sieje postrach w całej lidze.

O godzinie 16:00 na murawę  Etihad Stadium wybiegły „jedenastki” Manchesteru City i Southampton. Zwycięzcą tej konfrontacji mógł być tylko jeden zespół.

Zgodnie z oczekiwaniami początek spotkania należał do gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobyli oni już 6. minucie. Pomógł im przy tym jeden z graczy „Świętych” – Hoedt, któremu to zaliczono tego gola jako trafienie samobójcze.

W 12. minucie mieliśmy już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Agüero. Upłynęło kolejne 6. minut i otrzymaliśmy kolejną bramkę. Jej strzelcem był David Silva. Zapowiadał się niezły pogrom gości, a Mark Hughes mógł już powoli pakować walizki.

W 30. minucie gracze Southampton niespodziewanie zdobyli gola. Wyczynu tego z rzutu karnego dokonał Danny Ings. Ta sytuacja pozwoliła uwierzyć „Świętym”, że jeszcze nie wszystko stracone. Szybko te nadzieje zdołał jednak przekreślić Sterling, który na finiszu I połowy podwyższył wynik na 4:1.

II część spotkania to już pełna dominacja gospodarzy. Raz po raz tworzyli oni sobie groźne akcje podbramkowe. W 67. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Sterling.

Co prawda gracze Souhamptonu próbowali odpowiedzieć i tworzyli jakieś okazje, jednak było to zdecydowanie za mało. Na koniec swoją cegiełkę do sukcesu dorzucił jeszcze Sane. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Manchester City FC – Southampton FC 6:1 (4:1) Hoedt 6' (sam.), Agüero 12', D. Silva 18', Sterling 45+2', 67', Sane 90+1' – Ings 30'

• Van Gaal: Liverpool jest lepszy od Man City, a oba są lepsze niż Barcelona

Były trener Manchesteru United stwierdził, że Liverpool to najlepszy zespół, jaki pozostał w tej edycji Champions League.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.