Tuchel: Buffon zasłużył na to, aby zagrać we Włoszech

Autor: Dariusz Maruszczak | 06.11.2018 17:03 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Paris Saint-Germain Thomas Tuchel podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że jego zespół stanie dziś przed wielkim wyzwaniem w meczu z Napoli.

– Zawsze mówicie, że jesteśmy faworytami. Wiemy jednak, że to będzie ogromne wyzwanie. Wynik 2:2 w poprzednim meczu był zasłużony. Mogliśmy spisać się lepiej, ale przez pół godziny rywalizacji nie byliśmy na swoim poziomie. Napoli to silny zespół, ich piłkarze grają ze sobą od dawna. Doskonale się rozumieją, mają odpowiednią jakość i dyscyplinę w defensywie. Ten pojedynek będzie wielkim wyzwaniem, ale chcemy wygrać. To będzie druga połowa po remisie 2:2 w pierwszej odsłonie. Podejdziemy do tego spotkania po dwóch świetnych meczach z Marsylią i Lille – powiedział Tuchel na temat rywalizacji z Napoli.

Trener Paris Saint-Germain został zapytany o wydarzenia z poprzedniego tygodnia, gdy Marco Verratti został przyłapany na jeżdżeniu samochodem pod wpływem alkoholu. – Marco popełnił błąd. Takie rzeczy się zdarzają, ale rozegrał wspaniały mecz przeciwko Lille. To nie było profesjonalne zachowanie, ale on wciąż jest młody i wszyscy będziemy go wspierać.

Tuchel ocenił, że piłkarze grający niegdyś w Serie A mogą pomóc PSG w meczu z Napoli. – Buffon i Thiago Silva nam pomogą. Gigi zna stadion Napoli i atmosferę tam panującą. Bardzo pomoże naszemu zespołowi. Wierzymy w Areolę, ale Buffon wrócił po okresie zawieszenia i zasłużył na możliwość zmierzenia się we Włoszech z drużyną, którą zna doskonale. Jestem dumny z tego, że mam dwóch bramkarzy, którzy tak bardzo szanują siebie nawzajem.

• Pole, pole. Łyse pole…

Śpiewali bracia Golec. Tyle że kolejne słowa tamtej piosenki to „Ale mam już plan”. Niestety, wiele wskazuje na to, że po trzech miesiącach pracy Jerzy Brzęczek nadal tego planu na reprezentację nie ma. I nie zanosi się, żeby to się prędko zmieniło.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu w jaki sposób świętować Dzień Niepodległości to zalecane jest, aby o 17:30 zasiąść głęboko w fotelu, zapiąć pasy i wystartować wraz z 177. derbami Manchesteru.

W rywalizacji Genoi z Napoli po pierwszej połowie 1:0 prowadzili podopieczni Ivana Juricia. W drugiej połowie ataki „Błękitnych” przyniosły jednak oczekiwane efekty i to Carlo Ancelotti i jego zawodnicy mogli cieszyć się z trzech punktów.

Trener Valencii Marcelino docenił znaczenie wygranej z Young Boys 3:1, a także dobrej dyspozycji Santiego Miny.