Sensacja w grupie C; Liverpool przegrywa na wyjeździe!

Autor: Michał Nowacki | 06.11.2018 20:47 | źródło zdjęcia: Twitter.com/CrvenaZvezdaFK | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu grupy C doszło do sporej sensacji, lider uległ na wyjeździe serbskiej Crvenie. Do przerwy gospodarze prowadzili już 2:0.

W 15. minucie Vujadin Savić doszedł do futbolówki wybitej z rzutu rożnego, ale strasznie chybił. Dwie minuty później Daniel Sturridge próbował swojej szansy, ale nie nastawił celownika i piłka pofrunęła nad poprzeczką. W 20. minucie Anglik był jeszcze bliższy wpisania się na listę strzelców, lecz jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował wślizgiem jeden z rywali.

W 22. minucie El Fardou Ben znakomicie uderzył z krawędzi pola karnego i Alisson musiał z trudem bronić. Piłka wyszła na rzut rożny. Stały fragment gry wykonał Marko Marin, do piłki głową złożył się Milan Pavkov i było 1:0. W 29. minucie ten sam zawodnik ponownie dał o sobie znać, ominął rywali i podwyższył prowadzenie na 2:0.

W 33. minucie Georginio Wijnaldum próbuje uderzyć na prawą stronę bramki, ale blok defensywny był czujny i szczelny. Za chwilę Adam Lallana chciał uderzyć głową, jednak jego próbę zablokował defensor. W 49. minucie Sadio Mané chciał uderzyć, lecz ponownie obrona gospodarzy była czujna i udaremniła próbę.

W 72. minucie Mohamad Salah uderzał zza pola karnego. Wówczas piłka trafiła w lewy słupek. W 79. minucie Egipcjanin znowu próbował uderzać, ale tym razem lot piłki zmienił defensor. W doliczonym czasie gry Mohamed Salah miał jeszcze jedną okazję, jednak tym razem bramkarz popisał się świetną paradą i zachował czyste konto. 2:0 dla Crveny Zvezdy!

FK Crvena Zvezda – Liverpool FC 2:0 (2:0) Pavkov 22', 29'