Remis na Giuseppe Meazza

Mateusz Deluga | 06.11.2018 22:53 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBarcelona | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Na Giuseppe Meazza Inter Mediolan podjął FC Barcelonę. Podopieczni Luciano Spallettiego postawili opór „Blaugranie”, która zdołała wywieźć z Mediolanu punkt. Oba zespoły zaprezentowały niezwykły pokaz umiejętności. Kibice mogli być zadowoleni ze spotkania, które mieli okazję zobaczyć.

Szymon Marciniak poprowadził spotkanie między Interem, a „Dumą Katalonii”. Na stadionie zebrał się niemal komplet publiczności, którzy dzielnie dopingowali obie drużyny. W 12. minucie Luis Suarez stanął przed szansą pokonania Handanovicia. Niestety dla kibiców Barcelony, urugwajski napastnik nie zdołał zdobyć bramki.

W 22. minucie ponownie z dobrej strony zaprezentował się Suarez. Snajper „Blaugrany” uderzył piłkę ze skraju pola karnego, a ta minęła słupek bramki o kilka centymetrów. Siedem minut później Philippe Coutinho znalazł się w dogodnej sytuacji na oddanie strzału, ale piłka po jego próbie nie znalazła drogi do bramki. Były piłkarz Interu powinien był lepiej uderzyć futbolówkę.

Pierwsza połowa nie przyniosła oczekiwanych goli. Szymon Marciniak zaprosił obie „jedenastki” do szatni.

W 60. minucie Ivan Rakitić przejął piłkę i uderzył ją z niesamowitą siłą. Samir Handanovič  w ostatniej chwili uratował gospodarzy przed stratą bramki. Pięć minut później Matteo Politano zamykał dośrodkowanie w polu karnym Barcelony, jednak po jego strzale głową, piłka zawędrowała poza boisko.

W 83. minucie Malcom wykorzystał zamieszanie w szeregach gospodarzy i zdobył bramkę na 1:0 dla Barcelony. Niespełna cztery minuty później Mauro Icardi znalazł się we właściwym miejscu i czasie. Piłka po strzale Argentyńczyka znalazła się w bramce.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zespół Ernersto Valverde nie mógł być zadowolony z poczynań swoich zawodników. Trzy punkty zdobyte przeciwko Interowi poprawiłyby humor trenerowi Barcelony, który podziękował Luciano Spallettiemu i udał się do szatni. Natomiast Trener „Nerazzurrich” był zadowolony z jednego punktu, bo jego Inter rozegrał solidne spotkanie.

Inter Mediolan – FC Barcelona 1:1 (0:0) Icardi 87' – Malcom 83'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Hiszpania, Włochy, Luis Suarez, Samir Handanovic, Philippe Coutinho, Stefan de Vrij , Mauro Icardi, Marcelo Brozovic, Malcom, Inter - Barcelona 2018-11-06