Atlético wstało z kolan i ograło BVB

Autor: Michał Nowacki | 06.11.2018 22:55 | źródło zdjęcia: Twitter.com/BVB | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierze grupy A Borussia Dortmund mierzyła się na wyjeździe z Atlético Madryt, które ostatnio spuściło z tonu. Natomiast na ekipę z Signal Iduna Park dotychczas nie było mocnych.

W 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Filipe Luís podał do Saúla, który zdecydował się na uderzenie i Roman Bürki musiał wyciągać piłkę z siatki. Warto zaznaczyć, że piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Borussii i zmyliła golkipera. W 38. minucie Thomas próbował podwyższyć prowadzenie, jednak po uderzeniu z półdystansu piłka przeszła nad poprzeczką.

W 43. minucie Antoine Griezmann wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę, ale golkiper gości był czujny. Tym samym w pierwszej połowie więcej goli nie padło.

W 61. minucie Ángel Correa świetnie uderzył na bramkę. Wówczas najwyższe umiejętności pokazał Roman Bürki.

Cztery minuty później Raphaël Guerreiro uderzał głową, jednak wysoko nad bramką. W 80. minucie Thomas podał do Antoine'a Griezmanna i Francuz wpakował piłkę tuż przy prawym słupku. Ostatecznie podopieczni Diego Simeone zdołali przełamać imponującą serię zwycięstw BVB.

Atlético Madryt – Borussia Dortmund 2:0 (1:0) Saúl 33', Griezmann 80'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Atletico Madryt, Hiszpania, Niemcy, Polska, Borussia Dortmund, Łukasz Piszczek, Antoine Griezmann, Saul Niguez, Atl. Madryt - Borussia D. 2018-11-06