Komplet wyników wtorkowych meczów 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Autor: Michał Nowacki | 06.11.2018 23:15 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W czwartej kolejce Ligi Mistrzów we wtorkowych meczach nie zabrakło emocji. Barcelona zremisowała z Interem, podobnie jak PSG z Napoli. Niespodziewanie pierwszą porażkę w sezonie poniosła Borussia Dortmund, która rywalizowała na Wanda Metropolitano.

Recenzja meczu AS Monaco – Club Brugge

Recenzja meczu FK Crvena Zvezda – Liverpool FC

Recenzja meczu Inter Mediolan – FC Barcelona

Recenzja meczu SSC Napoli – Paris Saint-Germain

Recenzja meczu Atlético Madryt – Borussia Dortmund

Recenzja meczu FC Porto – FK Lokomotiw Moskwa

Tottenham podejmował u siebie PSV Eindhoven i od początku meczu musiał gonić wynik. Ostatecznie „Koguty” jednak zdołały obronić twierdzę Wembley i odprawić do domu rywala z kwitkiem.

W drugiej minucie goście mieli rzut rożny, piłkę zagrywał Gastón Pereiro, do piłki wyskoczył w tempo Luuk de Jong i otworzył wynik spotkania.

Przez całą pierwszą połowę „Koguty” niemal dziobały PSV, pięć różnych okazji nie sprawiło jednak Holendrom większych problemów.

W 78. minucie Harry Kane uderzył z czternastu metrów i piłka wpadła do siatki. Jeroen Zoet musiał wyciągać piłkę z siatki. Anglik uderzył bez przyjęcia i bardzo mocno. W 89. minucie Anglik uderzył ponownie, tym razem z krawędzi pola karnego i miał sporo szczęścia. Po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy PSV i wpadła do siatki gości.

Tottenham Hotspur – PSV Eindhoven 2:1 (0:1) Kane 78', 89' – De Long 2'

FC Schalke 04 mierzyło się z Galatasaray SK. Gospodarze szybko zdobyli gola i kontrolowali przebieg spotkania.

Już w czwartej minucie gospodarz otworzył wynik meczu, gdy Guido Burgstaller uderzył z krawędzi pola karnego. W 57. minucie strzelec gola wolał asystować, zagrał do Marka Utha, który stał w polu karnym. Po jego uderzeniu piłka znalazła się w siatce i było 2:0 dla Schalke. Ważne zwycięstwo „Czeladników”.

FC Schalke 04 – Galatasaray SK 2:0 (1:0) Burgstaller 4', Uth 57'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Anglia, Holandia, Niemcy, Schalke 04, Tottenham Hotspur, Turcja, PSV Eindhoven, Galatasaray Stambuł, Luuk de Jong, Harry Kane, Mark Uth, Schalke 04 - Galatasaray 2018-11-06, Tottenham - PSV 2018-11-06, Guido Burgstaller

• Czy Liga Mistrzów również zostanie przełożona na 2020 rok?

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie finansów, w branży turystycznej czy gastronomicznej, a także w sporcie. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są wyścigi kolarskie, rajdy samochodowe, mecze koszykówki, siatkówki, a także piłki nożnej. Wiele lig krajowych w Europie zawiesza rozgrywki. Co z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską, czyli ponad ligowymi rozgrywkami europejskimi organizowanymi przez UEFA?

Armindo Tué Na Bangna, znany bardziej jako Bruma, opuszcza zespół RB Lipsk. Portugalczyk na zasadzie definitywnego transferu trafi do PSV Eindhoven.

Jesienią bieżącego roku, UEFA wybierze gospodarzy finału Ligi Mistrzów na lata 2021-2023. Ostateczny pojedynek europejskich pucharów może odbyć się na Allianz Arena w Monachium.

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.

Za nami pierwsze spotkania rundy przedwstępnej eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do kolejnego etapu zapewniły sobie FC Santa Coloma oraz Feronikeli Drenas.